سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
در هفته ملی سلامت مردان
نیروهای اورژانس برای آموزش‌ سلامت به محیط کار مردان می‌روند
کد خبر : 1392125204

مدیر روابط عمومی اورژانس کشور گفت: از آنجایی که مردان برای غربالگری بیماری‌های خود به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند طی طرحی در این هفته نیروهای اورژانس به کارخانه‌ها و محیط‌های کار مراجعه کرده و آموزش‌های پیشگیرانه را به مردان ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار دکتر آنلاین آرزو دهقانی در نشست خبری هفته سلامت مردان که در وزارت بهداشت برگزار شد به این نکته اشاره کرد که آمار کشوری نشان می‌دهد که 70 درصد حوادث اورژانسی که از طریق اورژانس کشور پوشش داده می‌شود مربوط به مردان است تا جایی که آمارها نشان می‌دهد حوادث ترافیکی در مردان 3 برابر زنان است و 65.6 درصد از مصدومان ناشی از حوادث و عابران پیاده را مردان تشکیل می‌دهند.

 

وی افزود: همچنین 88 درصد مصدومان موتور‌سوار را مردان تشکیل می‌دهند و 71 درصد تصادفات خودرو نیز به نام مردان ثبت می‌شود.

 

وی آمار دیگری از حوادث غیرترافیکی که آسیب‌دیدگان اصلی آن را مردان تشکیل می‌دهند اشاره کرد و گفت: از کل حوادثی که در سال 91 به ثبت رسیده 84 درصد موارد خشونت، 82 درصد برق‌گرفتگی‌ها، 76 درصد حوادث ترافیکی، 73 درصد غرق‌شدگی‌ها، 66 درصد سقوط، 57 درصد سوختگی‌ها و 51 درصد مسمومیت‌ها در کشور مرتبط با مردان است.

مدیر روابط عمومی اورژانس کشور همچنین گفت: 95 درصد حوادثی که در مکان شغلی رخ می‌دهد مربوط به مردان است و حتی جالب است که 54 درصد حوادث منزل نیز به مردان اختصاص دارد.

دهقانی اذعان داشت: طبق برآوردها بیشترین حوادث مربوط به مقطع سنی 20 تا 44 سال است که گروه سنی فعال و مولد خانواده محسوب می‌شود.

وی همچنین از تدوین سند پیشگیری از خشونت خانگی خبر داد و گفت: با تصویب این سند راه‌های پیشگیری از خشونت علیه کودکان، زنان و مردان سالمند در نظر گرفته می‌شود.

وی به برنامه اورژانس کشور در هفته ملی سلامت مردان اشاره کرد و گفت: اگر چه در بسیج آموزش همگانی تاکنون 650 هزار نفر آموزش دیده‌اند اما در عین حال در هفته سلامت ملی مردان به دلیل آنکه مردان کمتر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند نیروهای اورژانس در کارخانه‌ها و محیط‌های کار حضور یافته و آموزش‌های پیشگیری در مورد سقوط، خونریزی‌ها و شکستگی‌ها را عنوان می‌کنند.

مسئول روابط عمومی اورژانس کشور در مورد وضعیت ناوگان اورژانش کشور طبق آخرین آمارها گفت: اکنون 3 هزار و 40 دستگاه آمبولانس، 2 هزار و 84 پایگاه امداد‌رسانی اورژانس در سراسر کشور و 18 هزار نیروی انسانی به مردم خدمت ارائه می‌کنند. زمان رسیدن به اورژانس در شهرهای کوچک زیر 8 دقیقه، در شهرهای بزرگ زیر 10 دقیقه و در تهران با توجه به بار ترافیکی زیر 15 دقیقه است که این رقم را در حوادث جاده‌ای هم به 14 دقیقه رسانده‌ایم.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 5 / 12 / 1392
تعداد بازدید: 1750
تگ ها : اورژانس    محیط کار    هفته سلامت مردان    سلامت مردان      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,95/news.html
تبلیغات