سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
معاون آموزشی وزیر بهداشت:
سند جغرافیایی آموزش پزشکی تدوین شد
کد خبر : 1392125199

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ظرفیت پذیرش دانشجویان علوم پزشکی بر اساس اعلام نیاز دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار دکتر آنلاین،امیر محسن ضیایی در نشست رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: نظام آموزش علوم پزشکی باید در خدمت نظام سلامت باشد.

وی خلق منابع جدید، بهره‌وری بالا و عدم وابستگی به منابع عمومی را از برنامه‌های معاونت آموزشی اعلام کرد و بیان داشت: باید با اتخاذ راهکارهایی از جمله افزایش بهره‌وری، کمبود اعتبارات را جبران کنیم، زیرا 70 درصد اعتبارات این حوزه صرف حقوق اعضای هیئت علمی می شود.

ضیایی افزود: تعداد کل دانشجویان روند رو به رشد داشته و در طول پنج سال تحصیلی اخیر نزدیک به 41 درصد افزایش داشته است. همچنین در سال تحصیلی 92-91 سهم دانشجویان دکترای حرفه‌ای و تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ از کل دانشجویان به 40 درصد رسیده است.

آماده بودن سند جغرافیایی آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت، در بخش دیگری از سخنان خود، از آماده بودن سند جغرافیایی آموزش پزشکی خبر داد و گفت: تدوین این سند به زودی نهایی و ابلاغ می شود.

وی از تعیین 10 سیاست اصلی آموزشی و تدوین 14 برنامه کوتاه مدت در بخش آموزش پزشکی و همچنین از واگذاری برخی امور آموزشی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.

ضیایی پشتیبانی از برنامه‌های مصوب و نگاه به بخش آموزش به عنوان یک مأموریت اصلی دانشگاه - راهبری اکادمیک دانشگاه - اعتدال در تصمیم گیریها ،شایسته سالاری به خصوص در جایگاههای آکادمیک، سهیم کردن ذینفعان در آنها به عنوان یک سازمان آموزش پذیر را از جمله انتظارات از روسای دانشگاههای علوم پزشکی عنوان کرد.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 5 / 12 / 1392
تعداد بازدید: 2170
تگ ها : آموزش    سند      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,90/news.html
تبلیغات