سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
رئیس اداره بیماریهای منتقله از آب وزارت بهداشت:
آلودگی آب شهر پردیس بر طرف شد/عده‌ای اسهال خفیف داشتند، هیچ بیماری حتی بستری هم نشد
کد خبر : 13921025176

رئیس اداره بیماری های منتقله از آب وزارت بهداشت گفت: مسئله آلودگی آب شهر پردیس بر طرف شد. این آلودگی به علت شکستگی لوله آب بود که از ۲ روز پیش به اسهال و استفراغ عده ای از ساکنان این شهر منجر شد اما هیچ بیمار بدحالی نداشتیم و حتی یک نفر هم نیاز به بستری نداشت.

حسین معصومی اصل در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: شکستگی لوله آب در شهر پردیس از دو روز گذشته موجب ورود مقداری آلودگی به آب این شهر شد که به علت مکش آلودگی از محل شکستگی به وجود آمد اما این شکستگی امروز با حضور مسئولان بر طرف شد و دیگر جای نگرانی نیست.

 

وی افزود:‌ مسئولیت این حادثه با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و امروز نیز بنده به اتفاق دکتر فرسار، معاون بهداشتی این دانشگاه بازدیدی از این شهر داشتیم و مشاهده کردیم که شکستگی لوله بر طرف شده و به زودی شرایط به صورت عادی در می‌آید.

معصومی اصل گفت:‌ بر اثر آلودگی آب تعدادی از شهروندان پردیس دچار اسهال و استفراغ خفیف شده بودند اما هیچ یک از آنها بدحال نشدند و با یک داروی تزریقی ساده این افراد نیز بهبودی پیدا کردند و هیچ موردی از مسمومیت شدید و حتی بستری این بیماران نیز مشاهده نشد.

وی ادامه داد: بیماری اسهال خفیف برخی شهروندان پردیس هیچ ربطی به وبا و بیماریهای شبه وبا ندارد. بیماری وبا مختص تابستان است و در هوای گرم بروز پیدا می کند.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 25 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1623
تگ ها : آلودگی آب    آب    پردیس    اسهال      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,67/news.html
تبلیغات