سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
مدیر امور بین‌الملل موسسه فرهنگی اکو:
دیپلماسی سلامت در اولین قدم به کنگره دندانپزشکی آمد
کد خبر : 13921025170

مدیر امور بین‌الملل موسسه فرهنگی اکو گفت: این مؤسسه با فرهنگ‌سازی و توسعه ارتباطات بین فرهیختگان و متخصصان تلاش می‌کند بستری فراهم شود که سلامت و رفاه مردم در حوزه‌های منطقه‌ای تحت پوشش فراهم شود.

به گزارش خبرنگار دکتر آنلاین، مجید قافله‌باشی در مراسم افتتاحیه هشتمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به اولین همایش بین‌المللی علمی دندانپزشکان کشورهای فارسی‌زبان اشاره داشت و گفت: امروزه و به خصوص در دو دهه گذشته مفهوم جدیدی در روابط بین‌الملل پیدا شده و دیپلماسی‌های مختلفی در حوزه‌های مختلف از ابزارهای دیپلماسی برای پیشبرد اهداف خود کمک می‌گیرند که یکی از مفاهیم ارتباطی با این جمع و کنگره،‌ دیپلماسی سلامت است.

 

مدیر امور بین‌الملل موسسه فرهنگی اکو اظهار داشت: سازمان اکو از سال 1985 با 3 کشور پاکستان، ترکیه و ایران تشکیل شد و در سال 92 با فروپاشی شوروی 7 کشور به اضافه افغانستان به این سازمان اضافه شد.

قافله‌باشی تصریح کرد: هدف اکو در این 10 کشور رشد اقتصادی و رفاه عمومی مردم در این منطقه است و برای بحث سلامت در طی دو دهه فعالیتهای زیادی صورت گرفته است.

مدیر امور بین‌الملل موسسه فرهنگی اکو گفت: مؤسسه فرهنگی اکو که زیر نظر سازمان اکو است، با فرهنگ‌سازی و توسعه ارتباطات بین فرهیختگان، نخبگان، پیشتازان و متخصصان باعث ارتباط در همه حرفه‌ها شده‌ است و تلاش می‌کند تا بتواند بستری فراهم سازد تا رشد و رفاه مردم در حوزه‌های منطقه‌ای تحت پوشش فراهم شود.

وی افزود: ما تمام توان ارتباطی و 18 سال سابقه مؤسسه فرهنگی اکو را در اختیار کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران قرار دادیم و با ایجاد ارتباط با کشورهای مختلف و بالاخص بین جامعه پزشکی و دندانپزشکی آن برای فرهنگ‌سازی در بحث دهان و دندان و برگزاری دوره آموزش مشترک با میزبانی ایران و انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گام برداشته‌ایم تا با توجه به سابقه، توان و سرمایه ایران در این امر بتوانیم بستر مناسبی برای رفاه و سلامت مردم منطقه حاصل کنیم.

در ادامه این مراسم از اساتید پیشکسوت دندانپزشکی عمومی با اعطای نشان لیاقت و لوح تقدیر شد. اساتید پیشکسوت عبارتند از: سکینه پاک نهاد، ژاله محمودیان، اقدس فروزنده، سید جلیل صدر، سید مهدی جعفری، دکتر خدایاری و دکتر نبوی‌نژاد

هشتمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و اولین همایش بین‌المللی علمی دندانپزشکان کشورهای فارسی‌زبان همراه با هشتمین نمایشگاه دندانپزشکی از 24 تا 27 دی در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/‌

تاریخ درج: 25 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1743
تگ ها : دندانپزشکی    دندان      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,61/news.html
تبلیغات