سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
مدیر امور بنیاد خیریه بیماری‌های خاص خبر داد
راه‌اندازی بخش دیالیز و تالاسمی در‌ شهرستان فهرج
کد خبر : 1392929114

مقرر شد‌ ‌در فرمانداری، مرکز بهداشت و درمان و دستگاه‌های اجرایی ‌مکانی در نظر گرفته شده و بخش دیالیز و تالاسمی راه‌اندازی شود تا از مراجعه بیماران به شهرستان بم جلوگیری شود.

به گزارش دکتر آنلاین،  فاطمه هاشمی امروز در حاشیه سفر به شهرستان فهرج در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان دلیل سفر خود را بررسی مشکلات بیماران ‌خاص عنوان کرد و اظهار داشت: در این سفر مقرر شد‌ ‌در فرمانداری، مرکز بهداشت و درمان و دستگاه‌های اجرایی ‌مکانی در نظر گرفته شده و بخش دیالیز و تالاسمی راه‌اندازی شود تا از مراجعه بیماران به شهرستان بم جلوگیری شود.

وی ‌افزود: شهرستان فهرج دارای 11 بیمار دیالیزی است که نیاز به سه دستگاه دیالیز دارد، همچنین 11 بیمار تالاسمی ماژور در شهرستان فهرج زندگی می‌کنند‌ که نیاز به دو تختخواب دارند.

هاشمی با اشاره به اینکه با آماده شدن فضا، بلا‌فاصله ‌مرکز را تجهیز می‌کنیم، خاطر نشان کرد: بنیاد بیماری‌های خاص یک سازمان‌ غیر‌دولتی خیریه است و به دولت کمک می‌کند تا امکاناتی را برای مردم فراهم کند و در این راستا برای راه‌اندازی این مرکز‌ 700 میلیون ریال هزینه می‌شود.

‌مدیر امور بنیاد خیریه بیماران خاص کشور خواستار راه‌اندازی ‌شعبه انتقال خون در این شهرستان شد و افزود: ارائه امکانات و پشتیبانی این مرکز را ما انجام می‌دهیم و زیر ‌نظر دانشگاه علوم پزشکی بم  خدمات‌رسانی می‌کنیم.

وی همچنین خواستار تخصیص اعتبارات ‌برای احداث بیمارستان فهرج شد و گفت: بخش نگین کویر فهرج از کمترین امکانات بر‌خور‌دار است.

انتهای پیام

تاریخ درج: 29 / 9 / 1392
تعداد بازدید: 4333
تگ ها : دیالیز    تالاسمی    شهرستان فهرج   
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,5/news.html
تبلیغات