سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
معاون سازمان اوقاف در گفت‌وگو با فارس:
جشن ملی«مهر تندرستی» برای کمک به بیماران بی‌بضاعت برگزار می‌شود
کد خبر : 13921025156

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: «جشن ملی مهر تندرستی» در راستای کمک به بیماران بی‌بضاعت و در راستای تأمین دارو، درمان و هزینه بستری با مشارکت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه در راستای اجرای امینانه نیات واقفان «جشن ملی مهر تندرستی» به صورت نمادین 29 دی ماه برگزار می‌شود، اظهار داشت: این طرح در راستای کمک به بیماران بی‌بضاعت و در راستای تأمین دارو، درمان و هزینه بستری با مشارکت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی-اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: یکی از رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه، نظارت و صیانت بر نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان خیراندیش و مراقبت لازم از این امانات است که عهده دار آن است.

حجت الاسلام شرفخانی افزود: از آنجا که تاکنون اجرای نیات واقفان در سطح کشور از رویه‌ای واحد برخوردار نبوده و بعضاً با اعمال سلایق مواجه می‌گردد، لذا به جهت رعایت غبطه وقف و نیات واقفین و به لحاظ برون رفت از وضعیت کنونی «ویژه برنامه‌های اجرای امینانه نیات واقفین» این طرح تهیه شده است تا قابلیت کنترل، نظارت، گزارش‌گیری، اطلاع‌رسانی و نهایت ‌بهره‌وری از ظرفیت بالقوه و بالفعل موقوفات را در بر داشته باشد.

وی افزود: «طرح ملی مهر تندرستی» با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات؛ دارو و درمان و مراکز درمانی و پزشکی، با رویکرد شفاف سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف برگزار می‌شود.

معاون سازمان اوقاف افزود: شناسایی افراد مستحق، مطابق نیات واقفان و بهره‌مندی از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور برای اجرای امینانه نیات واقفان و نظام‌مند کردن آن، اطلاع رسانی نسبت به آثار و برکات اجرای نیات واقفان در جامعه، زمینه سازی ایجاد وقف جدید متناسب با نیازهای روز، ترغیب، تشویق و جذب خیرین در امر کمک به بیماران نیازمند و تأمین هزینه‌های درمانی نیازمندان و گسترش و تأمین وقف تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی وقفی و خیریه از دیگر اهداف این طرح است.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه نیاتی که از واقف خیراندیش برای تأمین هزینه‌های بستری، دارو درمان و پیشگیری از بیماری نیازمندان، ایتام، بی سرپرستان و افراد نیازمندان در نظر گرفته، در این طرح هزینه می‌شود، افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب این طرح حمایت ها و کمک های نقدی و غیر نقدی را  برای تأمین هزینه یا بخشی از هزینه‌هایی که برای تأمین دارو، درمان و بستری جامعه هدف ازقبیل؛ ایتام و بی سرپرستان بیمار نیاز است، پرداخت می‌کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جشن ملی «مهر تندرستی» به صورت نمادین روز 29 دی همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در بقاع متبرکه شاخص و با حضور واقفان و خیرین برگزار می شود.

وی تصریح کرد: دریافت کنندگان خدمات در این طرح با عنایت به وقفنامه و نیت واقف و پس از آن به ترتیب اولویت عبارت از بیماران سرطانی، بیماران خاص و صعب العلاج و بیماران مستمند،  ایتام، بی سرپرستان، سادات و ...، مددجویان اجتماعی، دانشجویان و طلاب علوم دینی، اصحاب بقاع متبرکه،سایر اقشار نیازمند جامعه است.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 25 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1666
تگ ها : سازمان اوقاف    بیماران بی بضاعت    تامین دارو    هزینه بستری      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,47/news.html
تبلیغات