سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
رئیس انجمن جراحی زانو پیشنهاد کرد
دردهای مفصلی کارمندان با تجهیز ادارات به وسایل ورزشی رفع می‌شود
کد خبر : 13921024140

رئیس انجمن جراحی زانو گفت: تجهیز ادارات به وسایل ورزشی برای رهایی کارمندان از دردهای مفصلی موثر است. همچنین با این اقدام می‌توان از کم تحرکی که از علل عمده ابتلا به کمردرد است،کم کرد.

دردهای مفصلی کارمندان با تجهیز ادارات به وسایل ورزشی رفع می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد رازی با اشاره به بروز مشکلات استخوان و مفاصل در میان کارمندان، پیشنهاد کرد: ادارات به وسایل ورزشی مجهز شوند و به کارمندان خود اجازه بدهند مقاطعی از روز را به ورزش اختصاص دهند.

رئیس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی با اشاره به شیوع کمردرد در میان مردم اظهار داشت: عادت‌های نادرست حرکتی چون قوز کردن، در ساعت‌های متمادی در یک حالت نشستن یا ایستادن، عدم رعایت ارگونومی به هنگام پشت میز نشینی، همچنین پوکی استخوان و کم تحرکی از علل عمده ابتلا به کمردرد هستند.

وی افزود: بسیاری از کمردردها هم قابل پیشگیری و هم قابل درمان‌ هستند.

این فوق تخصص جراحی زانو درباره مشکلات استخوان و مفاصل در کارمندان گفت: شغل کارمندی و پشت میزنشینی برای سلامت بدن خوب نیست با این حال برخی کارمندان ما دو شیفت و سه شیفت کار می‌کنند.

رازی ادامه داد: اگر بگوییم کارمندان باید بروند در منزل یا فضاهای سبز ورزش کنند شاید راهکار چندان موثر و راهگشایی نباشد، چون به قدری مشکلات زندگی زیاد است که چنین فرصت‌هایی کمتر به آنها دست می‌دهد.

رئیس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی پیشنهاد کرد: برای رفع کم تحرکی کارمندان امکانات ورزشی در ادارات فراهم شود.

وی ادامه داد: اگر این گونه باشد کارمندان می‌توانند در مقاطعی از روز به عنوان مثال ظهر قبل از ناهار یا صبح قبل از شروع کار از تجهیزاتی چون دوچرخه و تردمیل که در این فضاها  تعبیه شده استفاده کنند با این اقدام در واقع فضای نیمه مناسبی ایجاد می‌شود که کارمندان می‌توانند در طول روز کمی نرمش انجام داده و ضمن افزایش تحرک بدنی و حفظ شادابی بر کارایی خود هم بیافزایند.

رازی از برگزاری سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران از  15 تا 18 بهمن در سالن همایش‌های جزیره کیش خبر داد.

 علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 44426701 (021) تماس حاصل کرده یا به پایگاه اینترنتی  www.iskast2014.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 24 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1678
تگ ها : جراحی زانو    زانو    درد مفصلی    کمر درد      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,31/news.html
تبلیغات