سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی:
آیین‌نامه اخلاقی برای پزشکان تدوین می‌شود
کد خبر : 13921023136

مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی گفت: برنامه‌هایی در حال تدوین است تا استانداردهای اخلاقی در حوزه پزشکی را تدوین و در جامعه پزشکی اجرا کنیم.

به گزارش خبرنگار دکتر آنلاین، احسان شمسی کوشکی امروز در نشست خبری نخستین همایش جامعه شاغلان رشته‌های پزشکی به اهمیت اخلاق پزشکی اشاره کرد و گفت: فلسفه تشکیل سازمان نظام پزشکی اخلاقی است و این سازمان به عنوان دیده‌بان حقوق بیماران و جامعه پزشکی محسوب می‌شود چرا که هم جامعه و هم ارائه کنندگان خدمت در نظام سلامت دو روی یک سکه هستند و باید به گونه‌ای عمل کرد که تعادل رعایت شود.

مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی به این نکته اشاره کرد: رویکرد سازمان نظام پزشکی در دوره جدید دیگر توصیه‌ای و نصیحت‌محور نیست بلکه تلاش دارد تا اخلاق پزشکی را به صورت یک علم مانند مراکز مصوبه ارائه کند.

شمسی کوشکی افزود: باید در همین راستا علم پزشکان را با آموزش مداوم و ارائه اطلاعات جدید به روز کنیم چرا که اگر پزشک دارویی تجویز کند که به روز نباشد آسیب آن به بیمار می‌رسد و البته سازمان نظام پزشکی در حال تدوین برنامه عملیاتی 3 ساله در حوزه اخلاق پزشکی است.

وی با اشاره به اینکه طراحی آیین‌نامه اخلاقی در حوزه پزشکی یکی دیگر از راهکارهای پیش‌ روی سازمان نظام پزشکی است، ادامه داد: استانداردها و راهنماهای اخلاق پزشکی را در سطح کلان و در حوزه‌های عمومی و تخصصی تدوین خواهیم کرد تا پزشک با مواجهه در مواردی مانند مراقبت از بیمار هنگام پایان حیات، بیماران صعب‌العلاج، ارائه خدمات به بیماران HIV، نحوه برخورد با درمان ناباروری در کلینیک‌های درمانی یا روند پیوند اعضا که چالش‌های اخلاقی خاص خود را دارند، تکلیفش مشخص‌تر شود.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 23 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1710
تگ ها : اخلاق پزشکی    سازمان نظام پزشکی      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,27/news.html
تبلیغات