سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
معاون علمی رئیس جمهوری:
بازار ۷۰ هزار میلیارد تومانی سلامت باید در دست دانشمندان ایرانی باشد
کد خبر : 13921023134

معاون علمی رئیس جمهوری گفت: بازار ۷۰ هزار میلیارد تومانی سلامت ایران برای همه چه ایرانیان و چه خارجی‌ها جذاب است اما باید این بازار در اختیار دانشمندان، محققان و داروسازان خودمان باشد.

به گزارش خبرنگار دکتر آنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و تحقیقاتی ریاست جمهوری در نوزدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: یکی از وزارتخانه‌هایی که خیلی خوب با ما همکاری کرد وزارت بهداشت بود.

وی افزود: ما اگر با هم باشیم می‌بریم وگر نه می‌بازیم. یکی از اولین اقدامات ما پارک پردیس بود که به توسعه شرکت‌های دانش بنیان اختصاص دادیم. آمادگی داریم تا همه این شرکت‌ها را جا دهیم.

ستاری اظهار داشت: برخی تفکرات در حوزه دانشگاهی باید عوض شود در حال حاضر این دانشگا‌ه‌ها روی بحث آموزش متمرکز شده‌اند تا پژوهش. همه بحث فقط مالی و پولی نیست و نگرشی هم هست.

ستاری گفت: در یکی دو هفته آینده به ازای فروش شرکت‌های دانش‌بنیان درصدی را برای دانشگاه‌ها اختصاص می‌دهیم تا در اختیار استادان حوزه پژوهش قرار گیرند.

معاون علمی و تحقیقاتی ریاست جمهوری تأکید کرد: بازار سلامت 70 هزار میلیارد تومان است که بسیار جذاب است. باید دانشمندان و داروسازان خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حوزه جشنواره رازی فارغ‌التحصیلان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هستند و از تسهیلات آن استفاده می‌کنند.

ستاری گفت: تمام ملزوماتی که برای تجاری‌سازی لازم است در اختیار محققان برنده این جایزه قرار می‌گیرد تا کار تحقیقاتی‌شان را گسترش دهند.

وی ادامه داد: روی مراکز نخبه‌پروری تأکید داریم باید حمایت‌ها را از فرد به مرکز تغییر دهیم. در حال حاضر 100 نفر اول کنکور وارد بنیاد ملی نخبگان می‌شوند.

معاونت علمی و تحقیقاتی ریاست جمهوری اظهار داشت: این معاونت قرار است کوچک و چابک باشد و چتر حمایتی دولت را به سمت شرکت‌های دانش بنیان هدایت کند.

وی ادامه داد: بازار 70 هزار میلیارد تومانی سلامت برای ما جذاب است و امیدواریم این بازار در اختیار خودمان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بایو و نانو آینده این صنعت است و از همین الان باید مراقب باشیم تا بازارمان را به بیگانه ندهیم.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 23 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1750
تگ ها : بازار سلامت    بایو    نانو    جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی    شرکت های دانش بنیان      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,25/news.html
تبلیغات