سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان:
کمک به افراد نیازمند باعث شادکامی در زندگی می‌شود
کد خبر : 139399329

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: روانشناسی مدرن اثبات کرده است سلامت روان و زندگی بهتر برای یاری‌دهندگان افراد مددجو بیش از کسانی است که این اقدام نوع دوستانه را انجام نمی‌دهند.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، دکتر گلزاری معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان در مراسم گردهمایی اعضای تیم‌های مداخلات اجتماعی پس از بلایا ( طرح ملی سحر ) اظهار کرد: روانشناسی مدرن که از سال 1995 پا گرفته است، بر نوعدوستی و کمک به دیگران به عنوان مهمترین بستر روحی و روانی افراد تأکید دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر تأثیر کمک به مردم در شادکامی افراد، ثابت شده است سلامت روان و زندگی بهتر در افرادی که به دیگران کمک می‌کنند بیش از افرادی است که به همنوعان خود کمکی نمی‌کنند.

دکتر گلزاری تصریح کرد: در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما نوعدوستی از مهمترین نکات است و در آثار حکما و شعرای ما همچون سعدی و حافظ نیز نشانه‌هایی از این توجه وجود دارد به طوری که سعدی در این باب 25 داستان آورده است.

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: در زمانی که عده‌ای خشونت‌های زیاد در جامعه ایجاد کرده‌اند و خشونت در جامعه گسترش پیدا کرده است و بیشترین زندانیان پس از مواد مخدر، به علت خشونت در زندان هستند، این گونه اقدامات، بسیار ارزشمند است.

دکتر گلزاری گفت: با وجود فضای محبت، احسان و نیکویی، خشونت در جامعه کاهش می‌یابد و هر چه تعداد جوانان نوعدوست و مددکار بیشتر شود، خشونت کاهش پیدا خواهد کرد.

وی گفت: سازمان جوانان هلال‌احمر با متشکل کردن جوانان و آموزش آنان، انرژی آنان را که می‌توانست به سمت پرخاشگری سوق پیدا کند، به سمت اقدامات نوعدوستانه سوق داده است و این کار قابل تحسین است.

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در زلزله بم برخی از دانشجویان به من مراجعه کردند و اظهار کردند برای آموزش و کمک به مردم چه اقدامی باید در منطقه بم انجام دهند و من حرفی برای گفتن نداشتم که این یک نقطه ضعف بزرگ است.

گلزاری گفت: با وجود دانشگاه در مورد بحران‌ها مطالب کافی و مورد استنادی نداریم و این موضوع را در رابطه با آموزش به روانشناسان در حوزه اعتیاد نیز داریم.

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: برای بومی‌سازی علوم انسانی باید دانش‌آموختگان وضعیت بومی کشور را در نظر بگیرند و شرایط را ارزیابی کنند، چرا که اگر در صحنه حضور داشته باشند و واقعیات جامعه را درک کنند می‌توان انتظار شکل‌گیری علوم اجتماعی بومی را داشت.

امیر عسگری، طراح و مدرس طرح سازمان‌دهی حمایت روانی و اجتماعی پس از بلایا گفت: در زلزله آذربایجان نمی‌توانستیم کاری از پیش ببریم. مردم درد و رنج بسیاری داشتند ولی من به علت ناتوانی در درک زبان آن منطقه کاری از پیش نبردم.

وی افزود: در آن زمان فراخوانی دادیم و 250 نفر برای همکاری اعلام آمادگی کردند، ولی هر چه پیش می‌رفتیم بیشتر متوجه فقدان تخصص و کمبود نیرو می‌شدیم، چرا که صدها روستا تخریب شده بود.

عسگری تأکید کرد: در رابطه با مداخلات اجتماعی پس از حوادث، از لحاظ منابع، بسیار در مضیقه هستیم و باید در زمینه فرهنگی و قومی، منابع علمی شکل بگیرد و طرح ملی سحر یکی از ماندگارترین طرح‌ها در این عرصه خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد:‌ اگر با اتحاد و انسجام این طرح را پیش ببریم، در چند سال آینده، در مداخلات اجتماعی پس از بحران جرو پنج کشور برتر جهان خواهیم بود.

تاریخ درج: 9 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 2332
تگ ها : سلامت روان    کمک به مردم    اعتیاد    حمایت روانی      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,220/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات