سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
10درصد حق بیمه شخص ثالث صرف درمان فوری مصدومان حوادث رانندگی می شود
کد خبر : 139398320

با تصویب نمایندگان، 10 درصد از حق بیمه پرداختی شخص ثالث صرف درمان فوری و بدون شرط مصدومان حوادث رانندگی در همه واحدهای بهداشتی و درمانی، دولتی و غیردولتی می‌شود.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، در جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی جزئیات طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، نمایندگان با تصویب ماده‌ای، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را موظف کردند که اقدامات لازم برای درمان فوری و بدون قید و شرط مصدومان حوادث و سوانح رانندگی در همه واحدهای بهداشتی و درمانی، دولتی و غیردولتی و همچنین مسیر اعزام به مراکز تخصصی و مراجعات ضروری بعدی را به عمل آورد.

برای تامین بخشی از منابع لازم جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به این مصدومان، معادل 10 درصد از حق بیمه پرداختی شخص ثالث، سرنشین و مازاد به طور مستقیم طی قبض جداگانه به حساب درآمدهای اختصاصی، نزد خزانه‌داری کل کشور به نام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واریز می‌گردد.

توزیع این منابع بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توسط وزارتخانه مذکور با تائید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بر اساس عملکرد واحدهای فوق‌الذکر بر مبنای تعرفه‌های مصوب هر سه ماه یک بار صورت می‌گیرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز موظف است هزینه‌کرد اعتبارات مذکور را هر شش ماه یک بار به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گزارش دهد.

همچنین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مسئول حسن اجرای این ماده است.

بر اساس این گزارش، این ماده قانونی با 144 رای موافق، 4 رای مخالف و 2 رای ممتنع از 198 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رسید.

تاریخ درج: 8 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 1668
تگ ها : تصادف    بیمه    بیمه شخص ثالث      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,211/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات