سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
در گفتگویی عنوان شد
تنها خواسته پرستاران از وزارت بهداشت/وضعیت پرداختی مردم در بیمارستانهای دولتی
کد خبر : 1393827318

عضو شورای عالی نظام پرستاری، تنها خواسته پرستاران از وزارت بهداشت را، اجرای بی قید و شرط قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری عنوان کرد.

محمد شریفی مقدم در گفتگویی با خبرنگاران اظهار داشت: به رغم پیگیری های جامعه پرستاری به شکل نامه، طومار، پیامک و...، برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، متاسفانه هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی با اشاره به خواسته سازمان نظام پرستاری از پرستاران برای حفظ آرامش، تاکید کرد: متاسفانه تاکنون هیچ نتیجه ای عاید پرستاری نشده است.

دبیرکل خانه پرستار با عنوان این مطلب که پرستاران تنها یک خواسته قانونی از وزارت بهداشت دارند، اظهار داشت: خواسته ما، اجرای کامل و جامع قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، بدون قید و شرط و کاهش اختلاف پرداختی پرستار و پزشک، تا 3 برابر است.

شریفی مقدم در همین زمینه افزود: اگر قرار باشد، این قانون به شکل دیگری اجرا شود، پرستاران زیر بار نخواهند رفت و به نظر می رسد با توجه به فضای حاکم بر جامعه پرستاری، وزارت بهداشت تا دیر نشده از خواسته های معقول و قانونی پرستاران، تمکین کند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری در ادامه به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که اثر تبلیغاتی این طرح کم رنگ تر شده و واقعیت ها و مشکلات ناشی از اجرای آن، نمایان تر گردیده است.

وی افزود: مردم در مراجعه به مراکز درمانی متوجه شده اند که ارائه خدمات در قالب این طرح فرقی نکرده و پرداختی از جیب آنها نیز بیشتر شده است.

شریفی مقدم در توضیح این ادعای مسئولان وزارت بهداشت که معتقدند سهم پرداختی مردم بابت هزینه های بستری در بیمارستانهای دولتی از 10 درصد به 6 درصد رسیده است، گفت: با اجرای تعرفه های جدید، نرخ خدمات افزایش یافته است. مثلا، اگر تعرفه عمل آپاندیسیت قبلا 88 هزار تومان بود حالا به 310 هزار تومان رسیده و رقمی که مردم بابت 6 درصد می پردازند، از 10 درصد قبلی بیشتر شده است.

دبیرکل خانه پرستار همچنین به موضوع پزشک مقیم در بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی اشاره کرد و افزود: مسئولان وزارت بهداشت باید پاسخ بدهند که چقدر این برنامه عملیاتی شده و پزشک مقیم در بیمارستانها حضور دارد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری، همچنین از افزایش تعرفه های پزشکی در فاز سوم برنامه طرح تحول سلامت، تا 380 درصد خبر داد.

تاریخ درج: 27 / 8 / 1393
تعداد بازدید: 1510
تگ ها : پرستار    خدمات پرستاری    محمد شریفی مقدم    دکتر آنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,209/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات