سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
معاون وزیر بهداشت خبر داد؛
مهلت دو ماهه داروخانه ها برای عرضه داروهای شیمی درمانی
کد خبر : 1393828317

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، از رایگان شدن داروهای شیمی درمانی برای افراد کم بضاعت در مناطق کم برخوردار کشور خبر داد و گفت: این داروها از هفته آینده فقط در بیمارستان ها عرضه می شود.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، دکتر رسول دیناروند افزود: پس از ابلاغ این برنامه بیمارستان‌های دولتی که شیمی درمانی در آن‌ها انجام می‌شود تا 4 ماه فرصت دارند کیفیت بخش‌های شیمی درمانی خود را بر اساس استاندارد، ارتقاء داده و تعداد تخت‌های سرپایی شیمی درمانی را افزایش دهند.

وی گفت: با این ابلاغ، به داروخانه‌ها نیز دو ماه فرصت داده می شود تا داروهای شیمی درمانی خود را عرضه کنند و پس از آن دیگر داروی شیمی درمانی به هیچ داروخانه‌ای تحویل نمی‌شود و این داروها فقط بین بیمارستان‌های دولتی و خصوصی توزیع خواهند شد.

دیناروند افزود: بر اساس این برنامه که مرحله حمایت از بیماران صعب العلاج در طرح تحول نظام سلامت است، داروهای شیمی درمانی نیز به محض این ابلاغ برای بیماران کم بضاعت و در مناطق محروم رایگان می‌شود و دیگر فرانشیز 10 درصدی از آن‌ها دریافت نخواهد شد.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حال حاضر شیمی درمانی در برخی از مطب ها نیز انجام می‌شود که مورد تائید وزارت بهداشت نیست گفت: پزشکان متخصص نیز پس از زمان ابلاغ برنامه در هفته آینده چهار ماه فرصت دارند پس از اخذ مجوز با همکاری یکدیگر مراکز خصوصی ویژه شیمی درمانی تاسیس کنند و پس از شش ماه از زمان ابلاغ برنامه، عرضه و تزریق داروهای شیمی درمانی در مطب‌ها نیز ممنوع می‌شود.

وی افزود: در این برنامه گروهی نیز نظارت بر اجرا را برعهده می‌گیرند که فعالیت آن‌ها از زمان ابلاغ آغاز می‌شود، زیرا لازم است عرضه داروهای گران قیمت فقط بر اساس دستورالعملی که نوشته شده است انجام بگیرد و پوکه برخی از داروها نیز از مراکز درمانی تحویل گرفته شود.

دیناروند گفت: این برنامه بعد از صدها ساعت جلسه با روسای انجمن های علمی مرتبط با سرطان، مسئولان داروخانه‌های اصلی و دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونت درمان وزارت بهداشت طراحی و دستورالعمل اجرای آن نهایی شده است و هفته آینده به همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، مطب‌ها و داروخانه‌ها ابلاغ می‌شود.

تاریخ درج: 28 / 8 / 1393
تعداد بازدید: 1655
تگ ها : دارو    شیمی درمانی    سرطان    ممنوع      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,208/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات