سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
هوای پایتخت سالم است
کد خبر : 139395314

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد 77 در شرایط سالم قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار دکترآنلاین، دکتر وحید حسینی در گفتگویی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران از میزان غلظت آلاینده منواکسیدکربن نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته و بر میزان غلظت آلاینده های ازن ، دی اکسیدگوگرد ، ذرات معلق کمتر از ده میکرون و ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون افزوده شده است . به این ترتیب میانگین غلظت تمام آلاینده هاو شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در  شرایط سالم است.

به گفته وی، ایستگاههای پارک رازی ، شهرک چشمه و فرمانداری شهرری به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون در شرایط ناسالم قرار دارند.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی ابری همراه با بارش باران و وزش باد در ارتفاعات بارش برف است . به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا به غیر از مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط سالم باقی بماند .

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در  منطقه ناسالم برای گروههای حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

تاریخ درج: 5 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 1543
تگ ها : هوا    هوای سالم    هوای تهران      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,205/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات