سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
روغن پالم در بستنی
گرفتگی عروق و خطر سکته قلبی و مغزی
کد خبر : 139394312

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از وجود روغن پالم در تولید بستنی‌ خبر داد و گفت: این روغن دارای اسید چرب اشباع شده است و اسانس آن باعث گرفتگی عروق قلب و مغز شده و بروز سکته را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

خضری با تایید وجود روغن پالم در برخی از محصولات، افزود: همچنان در تولید برخی محصولات همچون بستنی از روغن پالم استفاده می‌شود.

وی ادامه داد:‌ وزارت بهداشت حساسیت زیادی نسبت به وجود روغن پالم در محصولات لبنی به ویژه شیر داشت زیرا این محصول بیشتر مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد و جزو مواد غذایی سالم و ایمن به شمار می‌رود که بعد از پیگیری‌های صورت گرفته این روغن از تولید محصول شیر حذف شد.

خضری با یادآوری ورود روغن پالم از سال 82 به کشور، تصریح کرد: کسانی که این روغن را وارد کرده ابعاد اقتصادی آن را نیز مدنظر قرار دادند و از این سال به بعد به جای آنکه روغن سویا یا روغن ذرت را در جهت اشاعه تولید ملی ا ستفاده کنند از روغن پالم استفاده کردند.

وی با بیان اینکه روغن پالم سلامت مردم را به خطر می‌اندازد، تاکید کرد: این روغن دارای اسید چرب اشباع شده است و اسانسی که دارد باعث گرفتگی عروق قلبی و مغزی می‌شود و زمینه را برای سکته افزایش می‌دهد.

خضری یادآور شد: از سوی دیگر بحث سرطان‌زایی اسیدهای چرب اشباع بسیار مطرح است زیرا همین عامل منجر به شیوع سرطان‌های مختلف بین افراد می‌شود. البته ناگفته نماند که وزیر بهداشت، نسبت به جمع‌آوری روغن پالم در محصولات لبنی جسورانه عمل کرد اما برای از بین بردن کامل این روغن از محصولات دیگر، نیاز به طی کردن زمان است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: البته مجلس همچنان از وزارت بهداشت انتظار دارد تا جدی‌تر در این زمینه ورود پیدا کرده تا این معضل نیز به نفع سلامت مردم رفع شود.

تاریخ درج: 4 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 1976
تگ ها :
پالم    روغن پالم    شیر    گرفتگی عروق    سکته قلبی    سکته مغزی    دکتر آنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,203/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات