سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
واکنش وزارت بهداشت
فروش سوسیس و کالباس حیوانات حرام گوشت
کد خبر : 139395306

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، به شایعات مربوط به عرضه سوسیس و کالباس حیوانات حرام گوشت در برخی از فروشگاه های کشور، پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، دکتر هدایت حسینی درباره شایعاتی که در خصوص واردات سوسیس و کالباس حیوانات حرام گوشت مطرح می شود، به خبرنگار مهر گفت: با قاطعیت می توان گفت نه تنها در مورد فرآورده های حیوانات حرام گوشت، بلکه هیچگونه مجوزی از سوی سازمان غذا و دارو برای واردات سوسیس و کالباس صادر نشده است.

وی تاکید کرد: وجود هرگونه سوسیس و کالباس بدون مجوز وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در سطح عرضه، نشان دهنده این است که این کالا به صورت غیر قانونی وارد کشور شده و از آنجایی که ایمنی و سلامت آنها مورد تایید نیست به مصرف کنندگان اکیداً توصیه می کنیم از خرید و مصرف چنین فرآورده هایی خودداری کنند.

حسینی ادامه داد: این قبیل فرآورد های غیر مجاز، به دلیل اینکه توسط سازمان غذا و دارو، آزمایش و کنترل نشده اند، در نتیجه نمی توان سلامت آنها را تایید کرد.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، تصریح کرد: اگر مصرف کنندگان با مواردی هم مواجه شدند با شماره 1490 تماس گرفته و اطلاع دهند تا جمع آوری شود و یا اینکه نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در جریان قرار دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی شود.

تاریخ درج: 5 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 1576
تگ ها : سوسیس    کالباس      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,197/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات