سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
سفر دو روزه ابتکار به ایتالیا
آغاز مذاکرات برای توسعه همکاری های دو جانبه
کد خبر : 139395305

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست که برای امضای تفاهم نامه محیط زیستی به ایتالیا سفر کرده است، در اولین روز سفر خود طی ملاقات ها و بازدیدهایی موضوع همکاری های دو جانبه در زمینه های محیط زیستی، اجتماعی و فرهنگی را مورد پیگیری قرار داد.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، معصومه ابتکار در اولین ساعات ورود به این کشور طی یک صبحانه کاری با خانم اِما بِنینو وزیر سابق امور خارجه ایتالیا در مورد  توسعه همکاری ها و مناسبات میان ایران و ایتالیا در حوزه های اجتماعی گفت و گو کرد.  

در این دیدار، خانم بنینو که از فعالین اجتماعی و سیاسی ایتالیا محسوب می شود با اشاره به برگزاری اکسپو 2015 در ایتالیا و برنامه ای که در این نمایشگاه برای معرفی نقش زنان در کشاورزی طراحی شده است، پیشنهاد کرد تا ایران در این بخش فعالانه شرکت کرده و برای تبیین توانایی و کارآیی زنان برای کاهش تولید پسماندهای غذایی و کشاورزی همکاری کند.

ابتکار همچنین با حضور در مرکز تحقیقات محیط زیست ایتالیا که از مهم ترین مراکز سنجش و اندازه گیری آلاینده ها و پژوهش های مربوطه در آن کشور به شمار می رود، از آزمایشگاهها و تجهیزات مختلف این مرکز بازدید کرد.

وی در سخنانی در جمع مسئولین مرکز، فعالیت محیط زیستی در ایران و زمینه های همکاری های مشترک را در بحث پایش محیط زیست مورد تاکید قرار داد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست سپس با پائولو جنتیلونی وزیر امور خارجه ایتالیا دیدار و گفت و گو کرد.

در این ملاقات با اشاره به استمرار مذاکرات ایران با 1+5 و تاکید بر فضای مثبت کنونی، بر اهمیت توسعه همکاری ها در همه ابعاد از جمله همکاری های اقتصادی و دیپلماتیک و گفت و گو در حوزه های محیط زیست، فرهنگ و مباحث حقوقی تاکید شد.

آقای جنتیلونی با ابراز خرسندی از اینکه اولین دیدارش با یک مقام ایرانی پس از انتصابش در سمت وزیر خارجه این ملاقات است، نقش ایران را در منطقه و دنیا با اهمیت خوانده و تاکید کرد که ایران همواره برای تقویت روابط با جهان تلاش کرده است.

وی خاطر نشان کرد که زمینه های همکاری زیست محیطی میان دو کشور فراوان است و نیز ابراز امیدواری کرد که امضای تفاهم نامه دو جانبه به اقدامات ارزشمند و دستاوردهای مشترک بینجامد.  

تاریخ درج: 5 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 1647
تگ ها : محیط زیست    دکتر معصومه ابتکار      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,196/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات