سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
رئیس زاده عنوان کرد؛
حمایت بسیج جامعه پزشکی از طرح تحول سلامت و انتقاد از هجمه‌ها به وزیر بهداشت
کد خبر : 139392298

اجازه دهید طرح تحول سلامت با آرامش اجرا شود، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با حمایت مجدد از طرح تحول سلامت که باعث رضایتمندی مردم شده است، گفت: وزیر بهداشت فرد مظلومی است که کار بزرگی را کلید زده است، بنابراین، بسیج از هجمه‌ها به هاشمی انتقاد دارد و گروه‌های پزشکی را به آرامش دعوت می‌کند.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، محمد رئیس زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران فرمود، درباره انتقادات به وزارت بهداشت در راستای اجرای طرح تحول سلامت و همچنین هجمه‌ها به شخص وزیر بهداشت اظهار داشت: طرح تحول سلامت در نگاه کلی بسیج جامعه پزشکی طرح مثبتی است و ما از آن حمایت می‌کنیم، کما اینکه نقدهای هم داریم ولی در فضاهای کارشناسی و فنی آن را مطرح می‌کنیم.

وی ادامه داد: به هر حال طرح تحول سلامت باعث رضایتمندی مردم و مسئولان شده است و طرح نوپایی است، وزیر بهداشت نیز کار بسیار بزرگ و سنگینی را شروع کردند و هدف وی نیز سر و سامان دادن به حوزه سلامت است.

رئیس زاده خطاب به جامعه پزشکی نیز عنوان کرد: جامعه پزشکی و اصحاب نقد در صورت انتقاد به روش اجرای طرح تحول سلامت و تصمیمات وزارت بهداشت؛ بهتر است این نقدها را در فضای کارشناسی مطرح کنند و به فضای عمومی و رسانه نکشند، زیرا حاشیه‌های اینگونه نقدها به کل جریان ضرر وارد می‌کند، بنابراین اینگونه نقدها در فضای عمومی و رسانه‌ها که با احساسات همراه می‌شود هیچ کاری را پیش نخواهد برد و نقد صحیح و دلسوزانه را نیز از بین خواهد برد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره هجمه‌ها به وزیر بهداشت نیز عنوان کرد: وزیر بهداشت به عنوان سکاندار سلامت کشور بار سنگینی را بر دوش دارد و کار بزرگی را کلید زده است و همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند: «کار اجرای سنگین است» و وظیفه همه نیز این است که به وی و همکاران‌شان کمک کنند.

رئیس زاده با بیان اینکه وزیر بهداشت فردی است که با هدف خدمت به حوزه سلامت کشور فعالیت می‌کند، عنوان کرد: هجمه‌های کنونی به وزیر بهداشت که حتی از طرف همکاران پزشک نیز صورت می‌پذیرد، بی‌انصافی است و کار درستی نیست و بسیج جامعه پزشکی نیز به هیچ عنوان این هجمه‌ها را تایید نمی‌کند، زیرا برخی‌ها نقدها نباید با مسائل شخصی افراد گره خورد، به هر حال وزیر بهداشت به هیچ عنوان به دنبال تحقیر جامعه پزشکی و کم کردن اعتماد جامعه به پزشکان نیست، بلکه به دنبال کوتاه کردن دست زیاده‌خواهانی است که به قول شخص وزیر بهداشت «به اشتباه لباس مقدس پزشکی را پوشیده اند».

وی با دعوت همه گروه‌های پزشکی به سعه صدر و خویشتن داری ادامه داد: همه باید با کمک و راهنمایی کردن وزارت بهداشت منتظر نتایج طرح تحول سلامت باشیم و ایرادهای این طرح را هم در فضای کارشناسی عنوان کنیم.

رئیس زاده بار دیگر بر کمک به مسئولان وزارت بهداشت و همچنین پرهیز از تهمت‌ها و نقدهای احساسی و انتقادهای شخصی از طرف کسانی که دغدغه مردم را ندارند، تاکید کرد و گفت: از گروه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی از جمله پرستاران، پزشکان و بخش‌های خصوصی خواهش می‌کنیم اجازه دهند طرح تحول سلامت و تصمیمات وزارت بهداشت با آرامش اجرا شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نقد طرح‌های جدید تحول سلامت نیز عنوان کرد: اول باید عنوان کنم که تشکل‌های دانشجویی همیشه آرمانگرا هستند و بسیج دانشجویی نیز از مستقل‌ترین تشکل‌های کشور به حساب می‌آید و این که عنوان می‌شود این تشکل‌ها به نظامی‌ها وابسته هستند کاملاً مردود است زیرا بنده خود سال‌ها در این تشکل‌ها فعالیت کردم و کاملاً با فضای آن آشنا هستم.

رئیس زاده در ادامه توضیح درباره بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نقد طرح‌های جدید تحول سلامت عنوان کرد: نقدهای اینگونه تشکل‌ها که از دلسوزی و مطالبه‌گری است باعث خوشحالی است ولی مسلماً نظر بسیج جامعه پزشکی کشور با بسیج دانشگاه‌ها «یک نظر» نخواهد بود، زیرا ما اگر نظری داشته باشیم به صورت رسمی اعلام می‌کنیم، کما اینکه نقدهای جدی هم به روش اجرای طرح‌های سلامت توسط وزارت بهداشت داریم ولی در فضای کارشناسی و فنی عنوان می‌کنیم و این مباحث را به رسانه‌ها نمی‌کشیم.

تاریخ درج: 2 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 1577
تگ ها : طرح تحول سلامت    سازمان بسیج جامعه پزشکی    محمد رئیس زاده      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,189/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات