سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
رئیس اداره ایدز عنوان کرد:
افزایش سهم انتقال ایدز از طریق روابط جنسی به دنبال افزایش مصرف مواد روان گردان
کد خبر : 139391296

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه نشستی در کرمان گفت: گرچه در کشورمان در دهه گذشته توفیقات خیلی مهمی را در زمینه کنترل HIV داشته ایم اما به دلیل موج دوم اپیدمی HIV در بین معتادان تزریقی و زندانیان و ورود مواد محرک و روان گردان در مقوله الگوی اعتیاد کشور، در سال های اخیر سهم موارد جدید انتقال اچ آی وی از طریق روابط جنسی غیر ایمن و افزایش ابتلای زنان، مسئولان را بسیار حساس تر کرده است

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، دکتر عباس صداقت افزود: موج سوم بیماری ایدز و انتقال عمودی به این معنی است که مادر باردار مبتلا به ویروس اچ آی وی این بیماری را به نوزاد خود منتقل می کند.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم توفیقاتی که در دهه گذشته در برنامه های کنترل HIV  داشته ایم را حفظ کنیم باید با حساسیت بیشتر به آگاه سازی و حساس کردن همه مردم مخصوصا جوانان و نوجوانان و گروه های پر خطر توجه کنیم.

صداقت گفت: ما انتظار داریم در این زمینه که ارگان های دیگر نیز به کمک وزارت بهداشت بیایند و کانال های ارتباطی با مردم بخصوص جوانان را قوی تر کنند.

وی به دستاوردهای کشور در خصوص کنترل بیماری ایدز اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت تلاش کرده است که امکانات لازم برای افزایش دسترسی به آزمایش ها، مشاوره، مراقبت و درمان و نظام تشخیصی HIVرا در کشور فراهم کند.

وی افزود: در تمام کشور مراکز بیماری های رفتاری وجود دارد و مراکز تشخیص سریع HIVبا تاکید بر بخش های غیر دولتی و خصوصی در کشور راه اندازی شده است.

صداقت بیان کرد: برای افزایش دسترسی به کانال های ارتباطی جمعیتی ما انتظار داریم سایر سازمان ها مانند سازمان آموزش وپرورش و حلال احمر نیز وارد عمل شود و همچنین رسانه ملی، رسانه های استانی و شبکه های اجتماعی و خبری باید به نوعی خودشان را متعهد بدانند که کمک کنند تا این بیماری چند وجهی را تحت کنترل دربیاورند.

وی با اشاره به جایگاه دانشگاه علوم پزشکی کرمان در منطقه گفت: راه اندازی مرکز آموزش منطقه ای نظام مراقبت HIVدر دانشگاه علوم پزشکی کرمان و انتخاب این مرکز از طرف سازمان جهانی بهداشت به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت از جمله فعالیت های این دانشگاه در زمینه بیماری ایدز به شمار می رود.

وی گفت: این مرکز فرصت خیلی خوبی برای بهره گیری از کمک ها و حمایت های فنی سازمان جهانی بهداشت و تبادل تجربیات به صورت دو طرفه را برای دانشگاه علوم پزشکی کرمان فراهم کرده است.

تاریخ درج: 1 / 9 / 1393
تعداد بازدید: 1647
تگ ها : ایدز    اچ آی وی    HIV    روابط جنسی    روان گردان    مواد مخدر    دکتر عباس صداقت    دکتر آنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,187/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات