سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
هشدار به والدین،
بروز آرتریت روماتوئید در جوانی فرزندان
کد خبر : 1393829294

یک عامل مهم در افزایش احتمال بروز آرتریت روماتوئید در دوران جوانی همانا مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها در دوران کودکی می باشد.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، به نوشته نشریه پدیاتریکس پژوهشگران آمریکایی با بررسی اطلاعات پزشکی بیش از یکصد و پنجاه کودک و نوجوان که پیش از 16 سالگی به آرتریت روماتوئید جوانان مبتلا شده بودند دریافتند، آنتی بیوتیک های استفاده شده در دوران کودکی با خطر بروز آرتریت روماتوئید در جوانی ارتباط دارد؛ همچنین این خطر در مورد کودکانی که در دوره های متعدد آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند بیشتر مشاهده شده است.

محققان بیمارستان کودکان ‘ویلمینگتون’ آمریکا در یک تحقیق جدید متوجه شدند که مصرف آنتی بیوتیک در کودکان با افزایش خطر آرتریت روماتوئید در جوانی ارتباط دارد و نتیجه مطالعه خود را در نشست سالانه انجمن روماتولوژی در بوستون ارائه دادند.

به گفته متخصصین در حالی که استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان برخی عفونت ها ضروری هستند اما سایر عفونت ها مانند عفونت های تنفسی معمولا بدون مصرف دارو درمان می شوند.
یادآوری می شود آرتریت روماتوئید جوانان
( JRA) یک بیماری التهابی بافت همبند است که بطور اساسی در بافت مفاصل کودکان رخ می دهد و معمولا مفاصل آرنج، زانو، مچ پا و گردن را درگیر می کند؛
التهاب می تواند عضلات نزدیک مفصل ، غضروف ، و غشاهای پوشاننده مفصل را نیز متأثر سازد. التهاب مفاصل، که با درد، تورم و خشکی همراه است از مشخصه های این بیماری است. این بیماری در دختران چهار برابر شایع تر از پسران است.

تاریخ درج: 29 / 8 / 1393
تعداد بازدید: 1697
تگ ها : آرتریت روماتوئید    آنتی بیوتیک      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,185/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات