سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
14نوامبر، روز جهانی دیابت
راه جدید برای درمان دیابت
کد خبر : 1393822293

دیوید لیو از دانشگاه هاروارد، مولکولی را کشف کرد که ممکن است به راه جدیدی برای درمان دیابت منجر شود .

به گزارش 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکتر آنلاین
،  روز جهانی دیابت، در 14 نوامبر هر سال برگزار می‌شود و به رویدادی جهانی برای افزایش آگاهی در مورد دیابت مشهور است و شامل صدها فعالیت، نمایش فیلم، سخنرانی، جلسات و ... که برای گسترش و افزایش سطح آگاهی درمورد این بیماری است.  


روز جهانی دیابت 2014 تا 2016: زندگی سالم با صبحانه شروع می شود.

موضوع روز جهانی دیابت 2014 تا 2016 زندگی سالم و دیابت می‌باشد، و امسال، تمرکز بر روی شروع هر روز با داشتن یک صبحانه سالم است.


یک صبحانه سالم باید علاوه برنگه داشتن متعادل سطح قند خون، شما را در صبح سیر نگه دارد. در حالی که ممکن است غلات و نان تست ارزان باشند، ولی این گزینه‌ها به طور معمول، سطح قند خون را به سرعت بالا برده و ممکن است دوباره قبل از ناهار گرسنه شوید.
اگر شما آب میوه برای صبحانه میل می‌کنید، مقدار آن را کمتر کنید و یا یک لیوان کوچکتر بردارید. برای مثال، یک لیوان 150 میلی گرمی آب پرتقال بدون شکر حاوی حدود 15گرم کربوهیدرات و 13 گرم قند است.

راه جدید، برای درمان دیابت
دیابت نوع 2 یک بیماری متابولیک شدید است که به دلیل از دست دادن سلول‌های تولید هورمون انسولین می‌باشد. از آنجا که این مولکول مسئول تنظیم گلوکز خون است،درمان بیماری دیابت 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

style="margin: 8px; float: left; width: 300px; height: 225px;" /> بیماران مبتلا به دیابت سطوح پاتولوژیک قند در خونشان جمع می‌شود.
دیوید لیو از دانشگاه هاروارد بوستون در ایالات متحده آمریکا، به همراه همکارانش یک مولکولی را کشف کرد که ممکن است به راه جدیدی برای درمان دیابت منجر شود. ترکیب جدید6bk ، یک ماکروسیکل مصنوعی است که با قدرت و به صورت انتخابی آنزیم کاهش انسولین (یک پروتئین فلزی که موجب شکسته شدن مولکول‌های انسولین می‌شود) را مهار میکند.

هنگامی که روی انواع حیوانات مبتلا به بیماری دیابت مورد آزمایش قرارگرفت،  6bk مانع از کاهش انسولین شد و فعالیت آن را افزایش داد، در نتیجه سطح قند خون کاهش یافت. بنابراین مهار دارویی آنزیم کاهش انسولین، یک اثر ضد دیابتی مهم دارد و ممکن است یک درمان جدید برای بیماران دیابتی را تشکیل دهد.

تاریخ درج: 22 / 8 / 1393
تعداد بازدید: 1965
تگ ها : دیابت    روز جهانی دیابت    قندخون    درمان    انسولین    صبحانه    دیویدلیو      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,184/news.html
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات