سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
بهترین کاندید برای انجام لیپوساکشن
آقای دکتر! برای درمان چاقی چه روشی پیشنهاد می‌کنید؟
کد خبر : 1393721273

از جمله معظلاتی که برخی افراد با آن مواجهند چاقی و اضافه وزن است. پوشیدن هر نوع لباس و مانتویی شاید برای شما امری عادی باشد اما هستند افرادی که به خاطر اندام نامتناسب شان حسرت پوشیدن برخی لباس ها را دارند.

رسیدن به وزن مطلوب چه برای آنهایی که چاق هستند و چه برای آنهایی که دچار کمبود وزن هستند در برخی اوقات به یک رویا تبدیل می‌شود. از آنجا که اکثر افراد می‌خواهند از طریق راه میانبر به هدفشان برسند برای رسیدن به وزن ایده‌آل به هر روشی از جمله استفاده از قرص، گن، انواع ژل‌ها و ... متوسل می‌شوند. برخی هم به سراغ جراحی می‌روند.
اینکه این روش‌ها  تاچه حد آرزوی افراد را برآورده می‌سازد و کاندید مناسب برای جراحی، چه‌کسانی هستند موضوع گفتگوی 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
با دکتر مجتبی هاشم‌زاده،  فوق تخصص جراحی و جراح چاقی است:

برای دستیابی به وزن مطلوب معمولا در هفته چند کیلو باید وزن کم کرد؟
نیم تا یک کیلو درهفته . زیرا  کم کردن وزن بیش از این مقدار باعث اختلال در کار کبد می‌شود.
دکتر مجتبی هاشم زاده 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

style="width: 179px; height: 200px; margin: 5px; float: left;" />

با توجه به برخی تبلیغات آیا داروهای چاقی تاثیری روی افراد لاغر دارند؟
مصرف داروهای گیاهی که امروزه مد شده است و قرصهای اشتها آور و یا کورتون دار  می‌توانند باعث اضافه‌وزن شوند. ولی نکته اینجاست که پس ازقطع مصرف این داروها . لاغری برمی‌گردد.  بنابراین باید گفت داروی استاندارد برای چاق شدن هنوز کشف نشده است.

آیا استفاده از ژل و گن را در درمان چاقی موضعی پیشنهاد می‌کنید؟
 استفاده از این موارد توصیه نمی‌شود. پوشیدن گن باعث پنهان شدن چربی شده و با پوشیدن آن درمانی برای رفع چربی صورت نمی‌گیرد.

لطفا بطور کامل در مورد عمل لیپوساکشن توضیح دهید.
 در عمل لیپوساکشن چربی‌های نامطلوب  به‌وسیله دستگاه مکنده از طریق سوراخ‌های کوچک و بدون برش جراحی  کشیده می‌شوند. در این روش چربی از محل‌های ناخواسته مثل شکم، ران، باسن، بغل پا، زانو، بازو، چانه، گونه و گردن برداشته می‌شود.  البته با روش‌های جدیدی که ابداع شده‌اند نتایج مطلوبی از این عمل به‌دست می‌آید.  این نکته را هم نباید از یاد برد که هیچ‌وقت لیپوساکشن جایگزین ورزش و رژیم‌غذایی نمی‌شود اما در  نقاطی از بدن که چربی از طریق ورزش و رژیم محو نمی‌شود انجام لیپوساکشن  می‌تواند کمک‌کننده باشد. در لیپوساکشن چربی‌های لایه عمقی برداشته می‌شوند زیرا اگر چربی‌هایی لایه سطحی دستکاری شوند ناهمواری ایجاد می‌شود.

بهترین کاندیدای لیپوساکشن چه افرادی هستند؟
 افرادی‌که وزن تقریبا نرمال پوستی سالم و انعطاف‌پذیر دارند و دارای مناطقی از چربی اضافی هستند بهترین کاندید برای لیپوساکشن  محسوب می‌شوند.  لازم به یادآوری است جراحی برای کسی که راه های بی خطر برایش جوابگو نبوده انتخاب می شود. در واقع بیمارانی کاندید جراحی هستند که چاره ای غیر از این روش درمانی ندارند زیرا اگر جراحی نشوند عوارض چاقی، آنها را تهدید می‌کند.

آیا سن فردی که جراحی می‌شود مهم است؟
  سن فاکتور مهمی نیست  اما از انجا که انعطاف ‌پذیر بودن پوست در  انجام لیپوساکشن مهم است باید گفت هر چه سن بالاتر باشد، انعطاف‌پذیری پوست کاهش می‌یابد.

از چه روش بیهوشی در لیپوساکشن استفاده می‌شود؟
 انجام لیپوساکشن به‌صورت محدود با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد، اما در صورت تمایل بیمار، به صورت هم‌زمان از داروهای آرام‌بخش و خواب‌آور نیز استفاده می‌شود. در برخی موارد به‌ویژه با حجم‌های بالای لیپوساکشن، بیهوشی عمومی کاربرد دارد؛ عمل هم ممکن است بین یک تا چهار ساعت طول بکشد.

از چه زمانی پس از جراحی، فرد می‌تواند فعالیت روزمره خود را انجام دهد؟
بعد از اتمام لیپوساکشن، بیمار باید هرچه زودتر از تخت پایین آمده و راه برود تا بعد از چند روز فرد بتواند فعالیت روزمره خود را از سر بگیرد؛  لازم به یادآوری است پس از عمل تا یک‌ماه باید از فعالیت و ورزش‌های سنگین اجتناب شود.

تاریخ درج: 21 / 7 / 1393
تعداد بازدید: 3912
تگ ها : چاقی    لیپوساکشن    درمان چاقی    وزن    داروی چاقی      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,164/news.html
تبلیغات