سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
فوق تخصص درد با بي‌حسي موضعي، بيمار را درمان مي‌كند
درمان سرطان و دردهای مفصلی به روش جدید
کد خبر : 1393715268

برای درمان نوعی از سرطان ناحیه شکم به روش جدید (فوق تخصص درد) بی‌حسی موضعی انجام و بیمار یک تا 2 ساعت پس از درمان مرخص می‌شود.

 به گزارش 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دكترآنلاين
، رشته فوق تخصص درد، نخست درمان دارویی ترکیبی و درصورت نیاز درمان مداخله ای را دنبال می‌کند. درمان مداخله‌ای، درمانی است که با سوزن و تزریق ترکیبی از داروهای بی‌حسی موضعی و ضدالتهابی انجام می‌شود. در کلینیک درد، همه دردهای مزمن درمان می‌شوند. به گفته دکتر نوید ابوالاحرار، فلوشیب فوق تخصص درد 80 تا 90 درصد درمان‌ها مربوط به انواع سردرد، دردهای دیسک گردن، دردهای مفاصل و دیسک کمر، آرتروزها و بیماری‌های آسیب عصب ناشی از بیماری زونا و نیز آسیب عصب‌های بین دنده ای و ... هستند.

وی افزود: یکی از شایع ترین انواع سرطان ها، سرطان‌های احشا ناحیه شکم است. سرطان های احشا داخل شکمی، سلول های عصبی ناحیه بالای شکم را درگیر می‌کنند و باعث درد در این قسمت می شوند.

به گفته فوق تخصص درد، در جراحی باز برای درمان، شکم را باز کرده و عصب را می‌برند. اما پزشکان فوق تخصص درد، ابتدا پوست را بی حس کرده و به وسیله یک سوزن با راهنمایی اشعه ایکس به محل مورد نظر دسترسی پیدا می‌کنند و سپس با تزریق دارو و یا سوزاندن این شبکه عصبی که باعث تخریب شبکه می شود درد را کاهش می‌دهند. لازم به یادآوری است در درمان به روش جراحی باز، بیهوشی کامل  صورت می‌گیرد. اما در روش جدید، بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

 نقش فوق تخصص درد در درمان درد های مفصلیدکتر نوید ابوالاحرار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

style="width: 200px; height: 254px; margin: 8px; float: left;" />
 دکتر ابوالاحرار در ادامه گفت: آسیب دیسک، بیماری های مفاصل، شکستگی ها و دردهایی که بعد از عمل جراحی موجب ناراحتی بیماران می شوند نظیر چسبندگی فضای نخاع از طریق فوق تخصص درد، قابل درمان هستند.  وی یادآور شد: بررسی‌ها نشان داده است 70 تا 80 درصد مردم با افزایش سن با تحلیل غضروف ها دچار این درد آرتروز زانو می‌شوند. 

همچنین یادآور شد: تا کنون تمام درمان ها جنبه تسکینی داشته و فرد بعد از مدتی به فعالیت و راه رفتن ادامه می‌دهد، اما پس از مدتی نقطه آسیب دیده بدتر می شود. بنابراین در مراحل بعد جراح ارتوپد مجبور به تعویض مفصل زانو و استفاده از مفصل مصنوعی شده که علاوه بر مشکلات ناشی از عمل جراحی، هزینه سنگینی را برای بیمار به همراه دارد.
این پزشک درباره درمان به روش جدید گفت: اما در کلینیک درد، تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) به داخل مفصل انجام می‌گیرد و باعث می‌شود غضروف مفصلی آسیب دیده تا حدودی ترمیم شود، میزان حرکت بهتر شده و درد بیمار کاهش یابد.

فوق تخصص درد در پاسخ به این سوال که آیا روش جدید برای درمان ام اس کاربرد دارد؟ خاطرنشان کرد: رشته فوق تخصصی درد در واقع با حداقل تهاجم به بدن به درمان بیماری ها می پردازد اما در مورد بیماری ام اس که مجموعه‌ای از اختلالات را برای بیمار به همراه دارد نمی توان از این طریق درمانی ارایه داد؛ البته برخی از علایم و دردها مثل درد مفاصل، سردرد و اختلالات گوارشی و ... که مبتلایان به ام اس دچار آنها هستند را می توان به وسیله این تخصص تا حدودی کاهش داد.

تاریخ درج: 15 / 7 / 1393
تعداد بازدید: 2377
تگ ها : سرطان    بی حسی موضعی    دکتر نوید ابوالاحرار    دردهای مفصلی    درمان بسته    درمان مداخله ای    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,159/news.html
تبلیغات