سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
پوشیدن لباس تنگ و هزار دردسر گوارشی
مد روز یا سلامت، یکی را انتخاب کن
کد خبر : 1393710266

پوشيدن لباس تنگ باعث تشديد مشكل گوارشي مي‌شود.

به گزارش 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دكتر آنلاين
، برخی افراد برای آنکه از مد روز عقب نمانند از لباس‌ها و مدل‌هایی استفاده می‌کنند که حتی به سلامتی‌شان ضرر می‌ رساند . مثلا چنان لباس‌های تنگ و چسبانی می‌پوشند تا ثابت کنند همگام مد پیش می‌روند اما غافل از اینکه یکسری مشکلات گوارشی را تجربه خواهند کرد. پزشکان به برخی افراد با بیماری های گوارش توصیه می کنند لباس های تنگ نپوشند و کمربند سفت استفاده نکنند چرا که باعث تشدید مشکلات گوارشی می‌شود و چه بسا رعایت همین نکته باعث تخفیف بسیاری از علایم شود. دکتر محسن شریفی، فوق تخصص گوارش درباره این مشکلات گوارشی گفت: یکی از شایع ترین بیماری های گوارشی که در کلینیک‌ها دیده می شود سندرم روده تحریک پذیر است . در این بیماری گیرنده های موجود در جدار دستگاه گوارش و بویژه روده ها حساسیت ویژه ای به تحریکات بیرونی و درونی دارند و افرادی که مبتلا به این بیماری هستند غالباً از درد یا نفخ یا اسهال و یبوست یا تغییر در اجابت مزاج بطور متناوب رنج می برند.

وی افزود: بستن کمربند سفت یا پوشیدن شلوار چسبان باعث تشدید درد در این افراد و افزایش حس تجمع گاز در روده ها می شود.
 دکتر شریفی یکی دیگر از بیماری‌هایی که  با پوشیدن لباس تنگ تشدید می‌شود را ریفلاکس عنوان و خاطر نشان کرد: حدود 70-40 درصد افراد جامعه مبتلا به بیماری ریفلاکس معدی مروی هستند که بیشتر زمینه ژنتیکی دارد ولی یکسری عوامل محیطی موجب تشدید درد در این افراد می شوند که از آن جمله پوشیدن شلوارهای تنگ و بستن کمربندهای سفت است که باعث افزایش فشار داخل شکم و تشدید ریفلاکس می شود؛ به این افراد توصیه می شود از لباس های نسبتاً راحت تر استفاده کنند.

وی به مبتلایان به بیماری‌های کبدی هشدار داد و تصریح کرد: در افرادی که مبتلا به بیماری های کبدی و سیروز یا بد خیمی های شکمی یا نارسایی کلیوی و قلبی هستند و مایع در شکم شان تجمع یافته است توصیه می شود لباس تنگ استفاده نکنند چرا که باعث افزایش فشار داخل شکمی و تشدید تنگی نفس در آنها می شود .
فوق تخصص گوارش افزود: افرادی که به‌دلیل بیماری کبدی یا قلبی عروقی یا نارسایی عروقی دچار تورم در پاها هستند و یا بعضاً در نارسایی کبدی آسیت (تجمع مایع در شکم) دارند استفاده از شلوارهای تنگ، بستن گن یا کمربند سفت می تواند تخلیه و دروناژ خون را از اندام به سمت قلب مختل کرده و باعث ایجاد لخته و ترومبوس در عروق ریوی اندام تحتانی و یا عروق ریوی شکمی شود و بسیاری از مشکلات بیمار را زیادتر کند حتی زندگی فرد را به خطر بیندازد.
 وی  تاکید کرد: همچنین در افرادی‌که به دلیل کاهش پلاکت های خون یا اختلالات انعقادی در زمینه بیماری های کبدی گرفتارند، شانس به خونریزی زیاد است بستن گن، کمربند سفت یا پوشیدن شلوارهای تنگ می تواند شانس خونریزی های داخل شکمی یا خلف صفاقی را زیادتر کرده و برای جان بیمار مخاطره آمیز باشد.

تاریخ درج: 10 / 7 / 1393
تعداد بازدید: 2094
تگ ها : لباس تنگ    مد    دکتر محسن شریفی    گوارش    مشکل گوارشی      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,157/news.html
تبلیغات