سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
انتقاد دبیر انجمن جراحی زانو
عمل‌های جراحی جدید تعرفه ندارند
کد خبر : 13921014124

دبیر انجمن علمی جراحی زانو و آسیب‌های ورزشی ایران گفت: تعرفه‌های مربوط به حق عمل، مربوط به ۳۰ سال قبل است و متاسفانه در حال حاضر تعرفه برای اعمال جراحی جدید وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار دکترآنلاین، به نقل از روابط عمومی انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران، سهیل مهدی‌پور ادامه داد: به علت تعرفه دار نبودن خدمات نوین پزشکی برای جراح و بیمار مشکلاتی به وجود آمده است. زیرا از طرفی جراح باید به طور حدسی قیمت عمل را تعیین کند و از طرفی بیمه‌ها قیمت واقعی را تعیین نمی‌کنند که مشکل ساز شده است.

وی به نقش آرتروسکوپی در درمان بیماری‌های زانو پرداخت و گفت: آرتروسکوپی یک روش جراحی برای درمان و تشخیص بیماری‌ها و آسیب‌دیدگی‌های مفاصل به خصوص زانو و شانه است. به وسیله این روش که تکنیکی برای درون بینی مفصل است، توانایی در انجام اعمال جراحی و تشخیص بیماری‌های مفاصل، رشد بسیاری پیدا کرده است.

به گفته این متخصص ارتوپدی و جراحی استخوان و مفاصل، کاربرد این وسیله در تشخیص بیماری مفاصل است و علاوه بر آن در جراحی نیز به کمک جراح می آید. استفاده از این روش در درمان بیماری های ارتوپدی و عمدتاً در ضایعات مینیسک و پارگی های رباطی با کمترین آسیب و عارضه همراه است.

مهد‌ی‌پور با بیان اینکه امروز این روش با مزایای قابل ملاحظه بسیار، در درمان و تشخیص بیش از 60 تا 70 درصد آسیب دیدگی‌های زانو به کمک پزشک آمده گفت: مفصل شانه دومین مفصلی است که آرتروسکوپی در درمان آسیب دیدگی های آن به کار می‌رود.

وی افزود: دررفتگی‌های مکرر شانه، پارگی‌های رباطی اطراف شانه، مفصل مچ پا و به مقدار کمتر آسیب دیدگی مفصل لگن نیز با آرتروسکوپی قابل تشخیص و درمان است.

این متخصص ارتوپدی و جراحی استخوان و مفاصل با بیان اینکه در آتروسکوپی عوارض جراحی‌های باز مثل عفونت بسیار کم دیده می شود، هشدار داد: در صورتی که متخصصان آموزش ویژه آرتروسکوپی ندیده باشند یا تکنیک‌ها را ناقص اجرا کند، انجام عمل توسط این افراد می تواند عوارض بسیار زیادی را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

سومین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی 15 تا 18 بهمن در جزیره کیش برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

تاریخ درج: 14 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1841
تگ ها : جراحی زانو    جراحی    تعرفه خدمات      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,15/news.html
تبلیغات