سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
در گفتگوی اختصاصی با فوق تخصص کلیه تشریح شد:
علت شیوع عفونت های ادراری در خانم‌ها
کد خبر : 139375256

 بیشتر عفونت های ادراری مربوط به قسمت های پایین مجاری ادراری شامل مثانه  هستند که در خانم ها شایع تر است.

علت شیوع عفونت های ادراری در خانم‌ها 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

style="line-height: 20.7999992370605px; opacity: 0.9; font-family: tahoma, geneva, sans-serif; width: 140px; height: 196px; float: left; margin: 8px;" />

به گزارش  404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

style="font-size: 13px; line-height: 20.7999992370605px; text-align: justify; font-family: tahoma, geneva, sans-serif;" target="_blank">دکتر آنلاین
، دکتر فرزان حیدری، نفرولوژیست ضمن  اشاره به شیوع عفونت‌های ادراری در قسمت های پایین مجاری ادراری در خانم‌ها افزود: عفونت های سیستم ادراری به دو دسته قسمت های پائینی مجاری ادراری شامل مثانه و قسمت های بالائی شامل کلیه ها تقسیم می شوند.

به گفته وی این عفونت ها در صورتی که محدود به مثانه باشند باعث تکرر و سوزش ادراری و احساس بی اختیاری ادراری همراه با درد در ناحیه زیر شکم و یا خونریزی ادراری می شوند و اگر به کلیه ها نیز برسند بجز علائم ذکر شده با تب و لرز، درد محل کلیه ها (پهلوها) و تهوع و استفراغ نیز همراه هستند.

 دکتر حیدری درباره علت شیوع عفونت‌های ادراری در خانم‌ها تصریح کرد: یکی کوتاه تر بودن مجرای ادراری خانم ها نسبت به آقایان باعث انتقال آسان تر عفونت به مثانه می شود و دیگر اینکه نزدیک بودن این مجرا به واژن و مقعد احتمال آلودگی را افزایش می‌دهد.
فوق تخصص کلیه خاطرنشان کرد: انتقال عفونت معمولاً از دو طریق انجام می شود، یکی از راه مجاری ادراری که عفونت از پایین به سمت بالا انتقال می یابد یعنی عفونت از مجرای ادراری به مثانه و سپس در صورت عدم درمان از راه حالب ها  می‌تواند به کلیه‌ها برسد و راه دوم، انتقال عفونت از راه خون و سیستم لنفاوی به کلیه‌ها است.

دکتر حیدری گفت: راه اول انتقال عفونت شایع تر است و علل آن می‌تواند تماس های جنسی، عدم رعایت بهداشت فردی، دستکاری های مجاری ادراری مانند سوند گذاری و عمل های جراحی این ناحیه، دیابت، ضعف سیستم ایمنی در فرد، سنگ های مثانه، ضایعات نخاعی، یبوست شدید و مداوم واختلالات سیستم ادراری باشد.
 وی در پاسخ به این سوال که آیا عفونت ادراری می تواند نشانه وجود یک بیماری زمینه‌ای باشد؟ افزود: این بیماری در افراد دیابتی ، افراد دارای  ضعف سیستم ایمنی و سرطان و بیماران دارای اختلالات اکتسابی و مادر زادی سیستم ادراری بیشتر دیده می شود.

تاریخ درج: 5 / 7 / 1393
تعداد بازدید: 4762
تگ ها : نفرولوژیست    دکتر فرزان حیدری    زنان    عفونت ادراری    مجاری ادراری    مثانه    کلیه      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,147/news.html
تبلیغات