سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
در هتل المپیک تهران
دوازدهمین کنگره بین‌المللی ارتودنتیست‌های ایران ۹ مهر برگزار می‌شود
کد خبر : 1393631255

دوازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران با هدف ارائه درمانهای نوین در این رشته 9 تا 11 مهر در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، محمد صادق آخوندی، رئیس این کنگره با اعلام این خبر افزود: در دوازدهمین کنگره انجمن ارتونیست‌های ایران که با هدف به روزرسانی دانش و ارتقای سطح علمی دندانپزشکان برپا می شود، چهره های مطرح بین المللی این حوزه از کشورهای مختلف شامل امریکا، استرالیا، اسپانیا، هلند، ایتالیا، لبنان، هندوستان و ترکیه حضور دارند.

 وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اصلی این کنگره، درمان بین رشته‌ای در ارتودنسی است، افزود: با توجه به افزایش سن مراجعه کنندگان برای انجام ارتودنسی و فراگیر شدن این نوع از درمان و از سوی دیگر پیچیدگی‌های بالای درمانی برخی از بیماران، وجود ارتباط مقابل بین رشته ارتودنسی و سایر رشته‌های دندانپزشکی مانند پروتز و جراحی فک و صورت اجتناب ناپذیر است. 

 آخوندی گفت: به همین منظور و با هدف ایجاد زبان مشترک میان این رشته، تدوین و اجرای پروتکل های اجرایی برای دستیابی به نتایج ایده‌آل درمانی ضروری به نظر می‌رسید که در این کنگره قرار است با دعوت از استادان برجسته سایر رشته‌ها و ایجاد پنل های تخصصی در این زمینه،اطلاعات لازم به متخصصان ارتودنسی و سایر پزشکان ارائه شود.

آخوندی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه امروزه استفاده از ابزارهای جدید در ارتودنسی، نقش مهم و بسزایی را در درمان ایفا می‌کنند و یکی از این ابزارها که دردهه اخیر ابداع شده و مورد استفاده قرار گرفته،" مینی ایمپلنت های ارتودنسی "هستند که در ایران نیز همگام با سایر کشورها توسط متخصصان مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکی از مباحث این کنگره به موضوع، مینی ایمپلنت‌ها اختصاص یافته است.

 رئیس دوازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران با تأکید بر اینکه از سوی دیگر استفاده از تصاویر سه بعدی سبب افزایش اطلاعات تشخیصی و به تبع آن نتایج درمان می‌شود، یادآور شد: با وجود دستگاه های تصویر برداری سه بعدی، مخصوص دهان (CBCT) امکان درمان بهتر دندان های نهفته با جراحی های فک، پیش بینی نتایج درمانی و ... به وجود آمده است.

 وی گفت: از طرف دیگر با تمام تلاش های انجام شده در سطح دنیا، کماکان این ابزارها نیازمند تحقیقات و پیشرفتهای آتی هستند که در اغلب کنگره‌های بین المللی از جمله این کنگره، این تکنولوژی ها به عنوان یکی از محور های اصلی مورد بحث و هم اندیشی متخصصان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در این کنگره همچنین جدیدترین دستاوردها در زمینه سیستم های مبتنی بر کامپیوتر برای طراحی وسایل درمانی (cad cam) با هدف بهبود نتایج درمان، برنامه های شبیه ساز نتایج ارتودنسی و درمان جراحی، استفاده از براکت های "سلفلیگیت" برای  تسریع در درمان، بهره‌گیری از روش های ارتودنسی نامریی (لینگوآل)، کاربرد پلاک های شفاف برای ارتودنسی به ویژه در افراد بالغی که مساله زیبایی برای آنان اهمیت دارد از جمله دستاوردهای جدید این رشته به شمار می رود که قرار است در این کنگره به متخصصان ارائه شود.

 آخوندی اظهار داشت: این کنگره با همکاری انجمن جراحی فک و صورت، انجمن پروستودنیست‌ها و انجمن دندانپزشکی ایران برپا می شود که در آن پنل های اختصاصی جراحی فک و صورت و پروتز به ارائه دستاوردهای جدید این رشته خواهند پرداخت .

وی همچنین از برگزاری کارگاه‌های متنوع و نمایشگاه جامع مواد و تجهیزات دندانپزشکی، همزمان با برپایی کنگره دوازدهم انجمن ارتودنتیست‌های ایران خبر داد.

تاریخ درج: 31 / 6 / 1393
تعداد بازدید: 1947
تگ ها : ارتدونسی    کنگره بین المللی ارتودنتیست های ایران    دندانپزشکان    انجمن دندانپزشکان ایران    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,146/news.html
تبلیغات