سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
وزیر بهداشت هشدار داد:
افزایش روزافزون مصرف روانگردانها در کشور
کد خبر : 1393625251

وزیر بهداشت هشدار داد : افزایش روزافزون مصرف مواد روانگردان واقعاً نگران کننده است، ایدز از همین طریق در حال گسترش است امیدواریم با تکمیل شبکه بهداشتی در حاشیه شهرها جلوی مصرف بی رویه این مواد و همچنین شیوع اعتیاد تزریقی را بگیریم.

به گزارش خبرنگار دکتر آنلاین، سید حسن هاشمی درباره برنامه وزارت بهداشت برای کنترل ایدز توضیح داد: برنامه جدیدی در این حوزه نداریم و بیشتر همان کارهایی که از قبل به عنوان برنامه استراتژیک کشوری کنترل ایدز شروع شده بود، ادامه پیدا می کند البته با یک همت بیشتر. ضمن اینکه نقاط آسیب پذیرتر را شناسایی کرده ایم.

وی گفت: انتظار ما این است که دستگاههای دیگر به خصوص قوه قضاییه برای کنترل ایدز با وزارت بهداشت همکاری کنند و مشابه آن طرحی که در زمان ریاست آقای بختیاری در سازمان زندانها با ایجاد کلینیک های مثلثی و و یکسری اقدامات بهداشتی انجام شد،دوباره اجرا شود.

هاشمی ادامه داد: برنامه مهم وزارت بهداشت در این زمینه ایجاد شبکه بهداشتی در حاشیه شهرها برای 8.5 میلیون نفر است که در دستور کار است و امیدواریم تا خرداد سال آینده مراکز بهداشتی-درمانی حاشیه شهرها با همکاری بخش خصوصی ایجاد شوند و بتوانیم خدمات بهداشتی را به این مناطق گسترش دهیم.

وزیر بهداشت گفت: در مراکز بهداشت حاشیه شهرها قرار است روانشناس و متخصص بیماریهای واگیر هم مستقر باشد که می توانند با آموزش مردم به پیشگیری از ایدز کمک کنند.

تاریخ درج: 25 / 6 / 1393
تعداد بازدید: 1516
تگ ها : روانگردانها    وزیر بهداشت    اعتیاد تزریقی    شبکه بهداشتی    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,142/news.html
تبلیغات