سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
صبح امروز صورت گرفت:
گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع در تهران
کد خبر : 1393624249

حضور 160 شرکت فعال در زمینه تولید دارو و تجهیزات دارویی بعنوان نخستین گردهمایی بین المللی حلال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران خبرساز شد.

نخستین نمایشگاه بین المللی دارو، صنایع و خدمات وابسته ایران (فارما) امروز دوشنبه با حضور 160 شرکت فعال در زمینه تولید دارو و تجهیزات دارویی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، دکتر علی شالباف مدیر اجرایی نمایشگاه ایران فارما در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه گفت: ارایه آخرین دستاوردها در زمینه تولید دارو، کالاها و تجهیزات دارویی و تبادل دستاوردها با شرکت های فعال دارویی سایر کشورها ازجمله اهداف برپایی این نمایشگاه است.


وی افزود: معرفی و عرضه آخرین توانمندی های تولید دارو و فراورده ها و دستاوردهای صنعت دارو، ایجاد فضای مناسب برای ارتباط صنعت و دانشگاه و تبادل نظر بین پزشکان و داروسازان، فراهم کردن امکان تبادل اطلاعات بین تولیدکنندگان دارو و تامین کنندگان مواد اولیه و بسته بندی از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.


شالباف ادامه داد: فراهم کردن زمینه تبادل دانش فنی ساخت دارو، مواد اولیه و داروهای نوترکیب با خارج از کشور، آشنایی دانشجویان رشته های پزشکی با آخرین تولیدات دارویی، ارایه اطلاعات لازم به بازرگانان برای فعالیت های صادراتی و وارداتی و فراهم کردن زمینه آشنایی با نحوه توزیع دارو نیز از دیگر اهدافی است که در برپایی این نمایشگاه دنبال می شود.


به گفته وی، در این نمایشگاه علاوه بر 100 واحد ایرانی فعال در زمینه تولید دارو، حدود 60 شرکت نیز از کشورهای آلمان، امارات، انگلیس، هند و ترکیه نیز حضور دارند.


شالباف اظهار کرد: ایران یکی از تولیدکنندگان داروی حلال در دنیا به شمار می رود که این امر به ویژه برای کشورهای اسلامی حائز اهمیت است و این نمایشگاه می تواند محلی برای عقد قراردادهای تجاری بین ایران و این کشورها به ویژه کشورهای همسایه باشد.


وی گفت: شرکت های تولیدکننده دارو، مواد اولیه و موثره دارو، تجهیزات دارویی، ارایه دهندگان خدمات واردات و صادرات دارو، شرکت های ارایه دهنده خدمات چاپ و بسته بندی مرتبط با صنعت دارویی و سایر شرکت های مرتبط با این حوزه در این نمایشگاه حضور دارند.


شالباف اظهار کرد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه چند کارگاه آموزشی و سمینار جنبی نیز به همت شرکت غذا و دارو و برخی انجمن های فعال دارویی کشور برگزار می شود.


به گفته وی، برخی وزیران بهداشت کشورهای همجوار از جمله عراق و کویت نیز قرار است در روزهای آتی از این نمایشگاه بازدید کنند.


مدیر اجرایی نمایشگاه ایران فارما به تاریخچه برپایی این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه به نوعی برای نخستین بار و به نوعی برای چهارمین بار در ایران برپا می شود؛ این نمایشگاه در سال های 68، 70 و 72 با همت سندیکای صاحبان داروهای انسانی برپا شده بود اما پس از آن به دلیل برپا نشدن این نمایشگاه، فعالان و تولیدکنندگان صنعت دارو در نمایشگاه هایی مانند ایران هلث به ارایه دستاوردهای خود می پرداختند.


شالباف اظهار کرد: فعالان حوزه دارویی کشور به دلیل تامین نشدن اهداف موردنظر خود با حضور در اینگونه نمایشگاه ها، به دنبال برپایی نمایشگاهی مستقل بودند که پس از چند سال پیگیری مجوز برگزاری نمایشگاه ایران فارما صادر و امسال به صورت رسمی برپا شد.


 گفتنی است نمایشگاه ایران فارما در مساحتی بالغ بر 7 هزار مترمربع برپا شده است. این نمایشگاه تا 27 شهریور ماه از ساعت 9 تا 16 برای بازدید علاقمندان دایر است.

تاریخ درج: 24 / 6 / 1393
تعداد بازدید: 1689
تگ ها : نمایشگاه ایران فارما    تولید دارو و تجهیزات دارویی    داروسازی    تولید داروی حلال    نمایشگاه      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,140/news.html
لینک منبع خبر : http://www.irna.ir/fa/News/81313341
تبلیغات