سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
جزئیات بسته سلامت روان در طرح تحول سلامت اعلام شد
افزایش پوشش بیمه تخت‌های روانپزشکی/درمان اعتیاد بیمه شد
کد خبر : 1393615237

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات بسته سلامت روان در طرح تحول سلامت از افزایش پوشش بیمه تخت‌های روانپزشکی و نهایی شدن بیمه برای درمان معتادان خبر داد.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اظهار داشت: کارشناسان روانشناسی در مقطع کارشناسی می‌توانند در نظام ارائه خدمت طرح تحول نظام سلامت شرکت کنند، در حال حاضر میزان فارغ التحصیل در این مقطع بسیار زیاد است، با این حال هر فردی با هر مدرکی باید بسته آموزشی را که در شروع کار در نظر گرفته ایم طی کرده و پس از دریافت مدرک وارد نظام سلامت شوند.

وی تصریح کرد: در این بسته بهداشتی این طور است که کارشناس مراقبت خانواده بیماران را معاینه می‌کند و سپس در صورت نیاز به کارشناس سلامت روان ارجاع می‌دهد.

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت افزود: بسته درمان خدمات سلامت روان که طراحی شده نیز به احتمال فراوان در بسته درمان بیماران صعب العلاج ارائه می شود.

حاجبی گفت: هم اکنون مراحل تدوین بسته درمانی سلامت روان در حال پایان است، سعی کردیم نقاط ضعفی را که تاکنون در زمینه ارائه خدمت به بیماران روانپزشکی به خصوص در موارد اختلالات شدید برطرف کنیم. چرا که در درمان بیشتر با اختلالات شدیدی که منجر به بستری و درمان می‌شود سر و کار داریم و تاکنون نقاط ضعف و فضاهای خالی بسیاری در این زمینه وجود داشته است.

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود کمبود تخت‌های روانپزشکی بوده است، در واقع ما به دنبال پوشش و رفع مشکلات مالی بیماران هستیم، مثلاً برخی خدمات که بیمارستان‌ها ارائه می‌دادند تحت پوشش بیمه نبود به همین دلیل در طرح تحول نظام سلامت پوشش بیمه افزایش می‌یابد.

حاجبی افزود: احتمال می‌رود که سقف بستری بیماران روانپزشکی که توسط سازمان‌های بیمه گر در هر سال 56 روز بود با استفاده از طرح تحول افزایش یابد یعنی مدت بیشتری را بیماران بتوانند در بیمارستان‌ها بستری بمانند.

وی گفت: همچنین، درمان بستری اعتیاد که تاکنون هیچگونه پوشش بیمه ای نداشته است در این طرح بستری دیده شده است و کودکان، زنان و نوجوانان که جزو گروه‌های آسیب پذیر هستند در این بسته طبق توافقات اولیه قرار است تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در واقع این بسته نقاط ضعفی که در نظام پوشش بیمه ای کشور وجود داشته است، را با حمایت وزارت بهداشت برطرف می‌کند و زمینه ای خواهد بود تا بیمه‌ها با مشاهده تخصیص اعتبارات آنها نیز زمینه پوشش بیشتر را فراهم کنند.

تاریخ درج: 15 / 6 / 1393
تعداد بازدید: 1641
تگ ها : طرح تحول سلامت    سلامت روان    افزایش پوشش بیمه روانپزشکی    بیمه درمان معتادان    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,128/news.html
تبلیغات