سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر:
کمبود واکسن مننژیت حجاج به طور کامل رفع شده است
کد خبر : 1393614235

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با بیان اینکه با واردات واکسن مننژیت از منابع مختلف مشکل کمبود آن در کشور به طور کامل رفع شده است گفت: مجوزهای لازم برای پلاسماگیری را نیز از وزارت بهداشت دریافت کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

target="_blank">دکترآنلاین
، حسام الدین مدنی توضیحاتی درباره آخرین وضعیت تهیه واکسن مننژیت، واکسن فلج اطفال، شیرخشک و پالایشگاه خون ارائه کرد.

وی در مورد عملکرد سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر برای رفع مشکل کمبود واکسن مننژیت حجاج که سال گذشته رخ داد گفت: با کمک وزارت بهداشت توانستیم مجوز واردات از منابع دیگری را بگیریم.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر ادامه داد: به این ترتیب توانستیم واکسن مورد نیاز کشور را تأمین کنیم ضمن اینکه در این میان چون منابع متعدد بودند، قیمت نیز برای ما ارزان تر تمام شد.

وی با بیان اینکه واکسن مننژیت به تعداد تمام حجاجی که در حج‌های تمتع و عمره شرکت می‌کنند، تهیه شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدنی همچنین به همکاری مشترک سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: سال گذشته به عنوان معین وزارت بهداشت به تهیه شیرخشک و واکسن فلج اطفال اقدام کردیم و خوشبختانه توانستیم به تعهدات خود در این زمینه عمل کنیم.

وی با اشاره به تهیه یک میلیون و 200 هزار واکسن مننژیت طی سال گذشته گفت: در تهیه دارو و تجهیزات لازم مشکل انتقال پول به خارج از کشور نداشتیم البته اینکه می‌گوییم مشکل نداشتیم به این معنی نیست که به راحتی انتقال پول انجام شده بلکه ما در این مسیر سختی‌هایی نیز داشتیم.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر همچنین در مورد تأسیس پالایشگاه خون از سوی این سازمان گفت: به دلایلی در مزایده وزارت بهداشت برای تأسیس پالایشگاه شرکت نکردیم و یک شرکت خصوصی برنده آن شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجوزهایی را برای ورود به پلاسماگیری از وزارت بهداشت گرفته‌ایم. گرفتن پلاسما از ارکان ابتدایی تأسیس پالایشگاه خون محسوب می‌شود.

تاریخ درج: 14 / 6 / 1393
تعداد بازدید: 1480
تگ ها : واکسن مننژیت    تدارکات پزشکی هلال احمر    وزارت بهداشت    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,126/news.html
تبلیغات