سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:
بسته بهداشتی طرح تحول سلامت هفته آینده ابلاغ می‌شود/ آماده‌ایم به مردم مظلوم غزه کمک کنیم
کد خبر : 139362223

وزیر بهداشت گفت: رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور یکشنبه هفته آینده گردهم می‌آیند تا برنامه‌های بسته‌های بهداشتی به آنها ابلاغ شود.

به گزارش خبرنگار دکترآنلاین، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم روز پزشک و در جمع خبرنگاران در مورد تجمیع بیمه‌ها گفت: وزارت بهداشت به شدت به تجمیع بیمه‌ها علاقه‌مند است. تجمیع بیمه‌ها سبب می‌شود تا برنامه‌های سلامت را بهتر پیگیری کنیم.

وزیر بهداشت در مورد اجرای بسته بهداشتی نیز گفت: یکشنبه آینده رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گرد هم می‌آیند تا برنامه‌های بسته بهداشت از طرح تحول نظام سلامت به آنها اعلام شود.

وی خاطرنشان کرد: البته بخشی از اعتبارات درمان را به حوزه بهداشت اختصاص دادیم که مبلغی معادل 200 میلیارد تومان می‌شود و کار را شروع کردیم.

هاشمی در مورد ارسال کمک‌های ایران به غزه پس از اعلام مصر مبنی بر بازگشایی مرز غزه گفت: تا ساعت 18 امروز اتفاق خاصی رخ نداده بود و وزارت خارجه مصر در جواب نامه‌نگاری‌های ما اعلام کرد که کمک‌های لازم را به غزه ارسال کرده‌‌اند. و خودشان کمکها را فرستاده اند و احتیاج ندارند. این خبر البته مربوط به ساعت ۱۸ است و ممکن است در ساعات دیگر خبرهای جدید باشد.

وی اضافه کرد: امیدواریم  امکانی فراهم شود که بتوانیم کمکهای پزشکی را به غزه ارسال کنیم، فکر می کنم این کار ضروری است،‌چون مردم این منطقه هنوز غریب هستند.

وی گفت: وزارت بهداشت هم از نظر پزشک و هم از نظر تچهیزات آماده کمک است، گفته اند که ترکیه ۶۰ نفر اعزام کرده و اگر نیاز باشد ما هم اعلام آمادگی کرده ایم و همه علاقه مندیم که به مردم مظلوم کمک کنیم.

وی با بیان اینکه ایران آمادگی ارسال پزشک و تجهیزات لازم را به غزه دارد،گفت: همچنین آماده هستیم تا از مجروحان فلسطینی پذیرایی کنیم.

وزیر بهداشت در مورد کمک بخش خصوصی به وزارت بهداشت گفت: ما قبلاً اعلام کرده‌ایم که بخش خصوصی چگونه می‌تواند به ما کمک کند. البته در حوزه تجهیزات سرمایه‌ای نیاز است که ابتدا هلدینگ‌هایی که یک طرف آن وزارت بهداشت است تأسیس شود و سپس نسبت به آن اقدام کنیم.

تاریخ درج: 2 / 6 / 1393
تعداد بازدید: 1579
تگ ها : وزیر بهداشت    دکتر سیدحسن هاشمی    دکترآنلاین    طرح تحول نظام سلامت    تجمیع بیمه ها      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,114/news.html
تبلیغات