سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
مدیرکل داروی وزارت بهداشت:
هر هفته ۱۰ قلم داروی بیماران خاص و صعب العلاج بیمه می‌شوند
کد خبر : 139362222

مدیرکل داروی وزارت بهداشت گفت: لیست جدید داروهای بیماران خاص و صعب العلاج که شامل ۵۰ قلم دارو از برندهای جاافتاده از فهرست بیمه است، ارسال شده و هر هفته ۱۰ تا ۱۵ قلم آن تحت پوشش بیمه می‌رود.

به گزارش خبرنگار دکترآنلاین، مهدی پیرصالحی در رابطه با وضعیت حمایت بیمه‌ها از داروهای بیماران خاص، گفت: وزارت بهداشت هزینه‌ای را در اختیار بیمه‌ها قرار داده و آن را گسترش داده است به طوری که بیمه‌ها خدمات بیشتری را برای بیماران خاص تا 90 و 95 درصد پوشش می‌دهند، این حمایت با هزینه‌ای است که وزارت بهداشت در اختیار بیمه قرار داده است.

وی در مورد لیست جدید بیمه داروها ادامه داد: لیست جدید بیمه شدن داروها روی برندهایی است که از لیست بیمه جا افتاده‌اند. این اقلام داروهای جدیدی نیستند.

اضافه شدن 50 قلم داروی جاافتاده به لیست بیمه

پیرصالحی گفت: اقلام دارویی که بیمه شده‌اند همان 280 قلم هستند اما در هر قلم دارو مثلاً ۳ یا ۵ برند وجود دارد که از لیست بیمه جا افتاده‌اند و حدود 50 قلم دارو می‌شوند که قرار است به لیست جدید اضافه شوند.

بیمه شدن هرهفته 10 تا 15 قلم داروی بیماران سرطانی و صعب‌العلاج

مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت ادامه داد: این 50 قلم دارو بیشتر مربوط به بیماران سرطانی و صعب‌العلاج است که به صورت هفته‌ای به لیست بیمه اضافه می‌شوند به طوری که هر هفته 10 تا 15 قلم دارو که از لیست جا افتاده بیمه خواهند شد.

وی تصریح کرد: بیمه‌ها زیر بار پوشش 280 قلم دارو رفته‌اند و شاید علت نارضایتی مردم در مراجعه به داروخانه‌ها همین برندهای جا افتاده باشد که اگر اضافه شوند رضایت مردم نیز جلب خواهد شد.

پیرصالحی گفت: در بحث دارو و در طرح تحول نظام سلامت برای بیماران خاص و صعب‌العلاج عمدتاً تحت پوشش بیمه قرار گرفته و داروهای گرانقیمت دیگر را نیز داریم بررسی می‌کنیم تا به بیمه‌ها اضافه شوند.

حمایت ویژه از بیماران خاص در بیمارستان‌ها

وی افزود: به طور کلی خدمات دارویی بهتر شده اما در برخی بیمارستان‌ها بیماران خاص و صعب‌العلاج تا سقف 10 درصد هزینه دارویی را می‌دادند که با بیمه‌ها تفاهم شد تا در این بیمارستان‌ها نیز این 10 درصد را پرداخت نکنند.

سیاست وزارت بهداشت برای واردات داروهای خارجی

مدیرکل نظارت بر داروی وزارت بهداشت همچنین در رابطه با محدود کردن واردات داروهای خارجی گفت: داروهای خارجی که مشابه تولید داخل هستند اجازه واردات ندارند اما این طور نیست که کلاً واردات داروهای خارجی متوقف شده باشد بلکه وجود دارد.

وی افزود: فقط برندهای خارجی که قبلاً در کشور مصرف می‌شده تا همان سقف 10 درصد اجازه واردات دارند اما سایر داروهای خارجی مشابه ایرانی اجازه واردات نخواهند داشت.

تاریخ درج: 2 / 6 / 1393
تعداد بازدید: 1737
تگ ها : داروی بیماران خاص    تحت پوشش بیمه    دکترآنلاین    مدیر کل داروی وزارت بهداشت    واردات داروهای خارجی      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/news/id,113/news.html
تبلیغات