سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
دکتر مرتضی لبافی نژاد
مشخصات فردی :

نام پدر : عباسعلي
محل تولد : تهران
تاريخ تولد : 1323/12/25
استان : تهران
تحصيلات : پزشك

زندگی نامه :

دكتر مرتضي لبافي نژاد چهارده آذر سال 1323 در شب عيد غدير در شاهرود به دنيا آمد. براي همين مادر و پدرش از اسم فرامرز صرف نظر و مرتضي را انتخاب كردند. البته بسياري او را فرامرز هم صدا مي كردند.
پدر مرتضي كارمند راه آهن بود و مدام به علت ماموريت هاي مختلف از اين شهر به آن شهر مي رفتند. مرتضي در مدرسه‌ هر شهري كه درس مي خواند، يا شاگرد اول مي شد يا ممتاز؛ سال آخر ابتدايي بود كه پدرش از حق ماموريت ها گذشت و براي اين كه مرتضي بتواند در مدرسه‌ خوبي درس بخواند، ساكن تهران شدند.
ده سالش نشده بود كه دبستان را تمام كرد و با معدل بالا به دبيرستان البرز رفت. در هفده سالگي در رشته پزشكي دانشگاه تهران مشغول به تحصيل شد و از همان روزها فعاليت هاي سياسي عليه رژيم پهلوي را آغاز كرد.

چندي بعد به طور رسمي عضو سازمان مجاهدين شد تا مبارزه مسلحانه را تجربه كند.
بعد از اتمام دوره پزشكي عمومي، رتبه‌ يك آزمون بورسيه‌ اعزام به خارج شد ولي تصميم گرفت ايران بماند و به مبارزه ادامه دهد. سال 1351 با خانم پروين سليحي ازدواج كرد وياسر، تنها پسرش سال 1352 به دنيا آمد.
سازمان از او خواست كه جراح عمومي شود و در عمليات ها به عنوان پزشك تيم فعاليت كند. مرتضي دوره‌ تخصص چشم را رها كرد و جراحي را پيش گرفت. همان روزها سازمان دچار مسائل زيادي شد و مرتضي را به تبريز فرستاد كه از ماجرا دور بماند و بيشتر افراد مذهبي تيم را تسويه كرد. همين شد كه يازده مرداد سال 1354 مرتضي و همسرش توسط ساواك دستگير شدند و چند ماه بعد، چهارم بهمن 1354 خبر شهادت مرتضي را در زندان به همسرش دادند.

وصيت نامه
مي خواهم او را نه تنها از نظر ديني بلکه از نظر مسائل مذهبي و اجتماعي نيز آگاه و مطلع بارآورد. از نظر محبت نه کم و نه زياد مي بايد تلويزيون و مجلات فاسد و هر گونه وسيله‌اي‌ که موجبات فساد اخلاقش را ايجاد کند هرگز نباشد.
به مادرم توصيه مي کنم در نمازهايش دقت بيشتري کند و علي الخصوص در ضمن در يکي دو سال آينده به حج برود. به پدرم توصيه مي کنم که او نيز در نمازهايش دقت بيشتري کند و تلويزيون را بفروشد. در مراسمي که براي من مي گيريد اکيداً از شرکت زن هاي بي حجاب و يا حتي با چادر و روسري تو جلوگيري نماييد.

تعداد بازدید: 3016
تگ ها : پزشک شهید      
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات