سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
دکتر ارسلان امامیان
مشخصات فردی :

نام پدر : اماموردي
محل تولد : قوچان
تاريخ تولد : 1315/01/09
استان : خراسان رضوي
تحصيلات : پزشك
محل خدمت : بيمارستان-وزارت بهداري
مسئوليت : پزشك
محل شهادت : جزيره مجنون
تاريخ شهادت : 1366/04/21

زندگی نامه :

ارسلان اماميان در سال 1315 در بخش نوخندان درگز ديده به جهان گشود. دوران ابتدايي را در نوخندان سپري نمود و سپس براي ادامه‌ي تحصيل به درگز و پس از آن به مشهد رفت. پس از دريافت مدرك ديپلم به شغل معلمي مشغول شد و به درگز بازگشت.
در دوران حكومت منحوس پهلوي، به علت درگيري با كارگزاران رژيم، از خدمت بركنار شد و پس از مدتي به كلات نادر تبعيد شد و در آن جا كار معلمي را ادامه داد. اما پس از هشت ماه مجدداً از كار بركنار شد و به سربازي رفت و با درجه‌ي افسري خدمت نظام وظيفه را به پايان رساند. مجدداً به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در ضمن انجام وظيفه در كنكور دانشگاه شركت كرد و در رشته‌ي فيزيك دانشگاه تهران قبول شد. پس از اخذ ليسانس فيزيك به درگز برگشت و به شغل دبيري پرداخت اما باز هم به علت فعاليت‌هاي ضد رژيم به سنگسر سمنان تبعيد شد و پس از مدتي به مشهد آمد.
مدتي بعد در كنكور شركت كرد و در رشته‌ي پزشكي قبول شد و پس از اتمام دوران تحصيل به شغل پزشكي مشغول شد و به فعاليت‌هاي سياسي خود ادامه داد.
با شروع جنگ تحميلي 7 بار به سوي جبهه شتافت و سرانجام در منطقه‌ي جزيره‌ي مجنون به درجه‌ي رفيع شهادت نائل گشت.

وصيت نامه
اينجانب در تاريخ اول شهريور ماه 2535 در سلامت كامل به نوشتن اين وصيت نامه با ميل و رضايت باطنى خود اقدام نمودم كه راهنماى زندگى خانواده‌ام باشد.

1 - مادرم صغرى اماميان داراى يكصد و شصت هزار ريال نقدى مى‌باشد كه ترتيب تقسيم نامه‌اى كه موجود است چهل هزار ريال از ارسطون و چهل هزار ريال از جلال و هشتاد هزار ريال ( سهم خودم و كيكاوس ) از اينجانب طلب دارند كه هر وقت اراده كرد مى‌تواند بدون مهلت بگيرد.
2 - خانم نرگس مولائى همسرم تا زمانى كه اراده كند با بچه‌هايش در منزل مسكونى‌ام بلوك 43 قطعه 2 زندگى مى‌كند و همه بچه‌هايم و زنم در آنچه از من باقى مى‌ماند مطابق خواسته‌ام همه برابر شريك و سهيم هستند و در حقوق بازنشستگى مطابق قانون عمل مى‌نمايند.
3 - آنچه ملك پدرى در نوخندان مانده است مطابق تقسيم نامه‌ها متعلق به مادرم و كيكاوس اماميان مى‌باشد.
4 - راجع به مطالباتم چك دارم و راجع به طلب ديگران مطابق دفتر محاسبه‌ام عمل مى‌شود و بايد پرداخت گردد.
5 - نظر آقاى على اكبر يوسفى دولت برابر برادرم در مورد طلب آقاى بيگ نظرى به مبلغى تا يكصد و پنجاه هزار ريال قاطع است.
6 - راجع به مخارج كفن و دفن مايلم كه در بهشت رضا دفن باشم و روز دوم پذيرائى مختصرى در منزل و روز سوم ختم مجلس تعزيه و هر خيراتى كه به نظر دوستم آقاى على اكبر يوسفى و جناب سرهنگ ابراهيمى و سه برادرم ارسطو و جلال و كيكاوس مى‌رسد. در شب سوم بعد از جمع كردن مسجد انجام مى‌دهند و روز چهارم مراسم به كلى تعطيل است و از آن به بعد شب هفت و شب چهلم و سال و غيره به هيچ وجه لازم نيست در تمام مراسم مرثيه خوانى و رجز خوانى تكرار مطلب لازم نيست روحم از كسى راضى است كه بخندد و رحمت فرستد.
7 - روز چهارم كسى را در خانه براى محافظت خانه مى‌گذارند و همه فاميل به گردش پارك آريا مهر مى‌روند و وسايل سرگرمى بچه‌هايم و خانم و مادر و برادران و خواهرانم را فراهم مى‌كنيد كه زودتر مرا فراموش كنند و همه بخندند و شادى را دنبال كنند.
8 - نصف منزل مسكونى صاحب السلطان خواهرم متعلق به اينجانب است كه اگر مادرم مايل باشد بابت طلبش برمى‌دارد وگرنه طلب ارثيه بر ان خواهد بود .
9 - از نظر ملك پدرى همه سهميه‌ها به ارثيه بر ان رسيده است و هيچ كس را از ديگرى مطالبه‌اى نيست و به تقسيم نامه‌ها اجرا شود.
10 - ثلث ( يك سوم )منزل كه قانونا به اسم ارسطون اماميان در خيابان ابوسعيد است متعلق به آقاى ميرزاخان رحمانى ( پسر خاله ) مى‌باشد.

تعداد بازدید: 2476
تگ ها : پزشک شهید      
نظر شما
CAPTCHA

بهزاد نوشته است :

خداوندرحمت کنه عموی عزیزم راوتمام بستگانی که درقیدحیات نیستندونیزاجدادبزرگوارم.
مرحوم دکترارسلان امامیان نمونه ای ازانسان کامل پرتلاش وفاداروبزرگ وارشدایل مادوان ترکمن میباشد.
بسیار دوستدارش هستم روحش شاد

1396-02-22 05:32:49  پاسخ به این نظر

تبلیغات