سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
دکتر شاهرخ وکیلی شاهمیر
مشخصات فردی :

نام پدر : مصطفي
تاريخ تولد : 1325/01/21
استان : آذر بايجان شرقي
محل خدمت : وزارت بهداشت ودرمان
تحصیلات: پزشك -ارتوپد
محل شهادت : راه اهواز انديمشک
تاريخ شهادت : 1366/10/06

زندگی نامه :

وقتی باورمان شد که دیگر نمی آیی مادر دستمان را گرفت و رفتیم مطبت. دوباره چراغ مطب را روشن کرد، نمی خواست یادت فراموش شود. اسم مطبت شد مرکز فیزیوتراپی دکتر شاهمیر. خانم دکتری هم به دعوت مادر آمد تا کارهای فیزیوتراپی مراجعه کنندگان را انجام دهد. باقی حساب و کتا بهای مطب را هم آخر هر ماه مادر حساب می کرد و حقوق کارکنان مرکز را می داد. پول کمی آخرسر دخلمان می شد که خرج زندگ یمان را با آن تامین می کردیم. مادر برایمان از روزهایی م یگفت که گاهی شعرهای زیبایی را زیر لب زمزمه م یکردی و یا آن را خطاطی می کردی و درباره اش با هم حرف می زدید.
مادر می گفت چون دلت نمی خواست سربار کسی باشیم و از زندگی بنالیم خودت کارهای فیزیوتراپی را ب هش آموزش می دادی. می خواستی روی پای خودمان بایستیم. آینده نگر بودی برای همین سفارش کرده بودی که محکم باشیم و از روزگار شکایت نکنیم. حتی سال ها بعد وقتی بزرگ شدیم و می خواستیم مرکز خدمات پزشکی را افتتاح کنیم سفار شهایت را من و اشکان فراموش نکردیم. شهید شاهرخ وکیلی شاهمیر متخصص ارتوپدی و کارمند وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بود. با پیروزی انقلاب در مساجد اطراف میدان خراسان به آموزش امدادگری و فعالیت های فرهنگی پرداخت. سال 59 با شروع جنگ به جبه ههای نبرد حق علیه باطل اعزام و در بیمارستانی در سرپل ذهاب مشغول درمان مجروحان شد.  
مرد مداری و خوش رویی از ویژگ یهای ممتاز شخصیتی شهید شاهمیر بود و اعتماد به نفسی که به اطرافیانش می داد باعث قوت قلبشان در حل مشکلات زندگی می شد. آخرین بار در اول د یماه سال 66 عازم جبهه های جنوب شد که در جاده اهواز و در حادثه رانندگی دعوت حق را لبیک و خاطراتش را برای همیشه در ذهن همسر و پسرانش اشکان و سامان جاودانه کرد.
روحش قرین رحمت الهی باد که شرافتمندانه زندگی کرد و با پاکی نجابت دعوت حق را پذیرفت.

 

وصیتنامه

 

تعداد بازدید: 3210
تگ ها : پزشک شهید      
نظر شما
CAPTCHA

محمدعلی بزرگی امین نوشته است :

انسانی سرشار از انرژی مثبت که هرگز خنده ازلبان پرمهرش قطع نمیشد.روحش شاد

1395-02-02 11:20:10  پاسخ به این نظر

سامان وكيلي شاهمير نوشته است :

سلام. من فرزند شهيد دكتر شاهرخ وكيلي شاهمير هستم و بعد از ٢٦ سال از شهادت پدر فقط يك اسم خانواده شهيد براي خانواده يك جراح ارتوپد مانده كه هـيچ كس حال مارو نميپرسه و ماهيانه ٨٠٠،٠٠٠ تومان حقوق ماست. اين شهادت براي ما چيزي جز بد بختي ، كمبود و بد نامي نداشت.

1393-10-07 09:06:17  پاسخ به این نظر

تبلیغات