سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
دکتر حسن هویدا
محل تولد : اصفهان
مشخصات فردی :

دكتر هويداي 70 ساله اصالت اصفهاني دارد و اگرچه در سال 76 بازنشسته شده اما همچنان فعال است

 

 

 

 

زندگی نامه :

دکتر حسن هویدا

دكتر هويداي 70 ساله اصالت اصفهاني دارد و اگرچه در سال 76 بازنشسته شده اما همچنان فعال است و در حال حاضر نايب رئيس سازمان نظام پزشكي تهران بزرگ، عضو هيئت مديره سازمان نظام پزشكي، عضو شوراي عالي نظام پزشكي و معاون سازمان كل نظام پزشكي است. 
وي دو  فرزند دارد يك پسر و يك دختر كه پسر ايشان در آمريكا پزشك اطفال هستند و دختر ايشان نيز در رشته ميكروبيولوژي فارغ التحصيل شده اند و در حال حاضر در اصفهان عضو هيئت علمي دانشگاه هستند. 
دكتر هويدا در طول دوران خدمت خود در منطقه جنوب تهران مراكز غير فعال را فعال و مراكز بهداشتي درماني شهرري را به آزمايشگاه تشخيص طبي مجهز كرد ضمن اينكه در همين زمان با تعيين پزشك اپيدميولوژيست براي مراكز اسلامشهر، جنوب و شهرري تحول چشمگيري در مبارزه با بيماري ها ايجاد نمود و با آموزشهاي كه به آنان داده شد  پيگيري و بيماري يابي در اين مناطق آغاز شد.
به گفته وي در آن سالها مسئول بهداشت دهان ودندان وجود نداشت اما با به كار گرفتن همكاران در منطقه كار بازديد از مدارس و دانش آموزان نيز به انجام رسيد.   
با تلاشهايي كه دكتر هويدا در مدت زمان حضورش در اين منطقه داشته مركزي  كه نزديك  ميدان شوش بوده و در اثر بي توجهي تبديل به انبار كالاهاي فرسوده شده بود تخليه و  بازسازي  و تبديل به يك مركز آموزشي درماني به نام بدر شد كه در آنجا بخشهاي بسيار 
مفيدي براي مردم مثل اديومتري، اپتومتري، كاردرماني، گفتار درماني و نيز بخشهاي مختلف بهداشتي داير گرديد.
وي  در انجام اين كار از دكتر كنزي رئيس وقت دانشكده توانبخشي دانشگاه ايران   بسيار ياد مي كند.
دكتر هويدا در ادامه مي گويد با انتخاب رابطين بهداشتي در مراكز بهداشتي درماني  تشكيل  پرونده هاي خانواردر محدوده جغرافيايي هر مركز با كمك دانشجويان دانشكده بهداشت تحول عظيمي در سلامتي مردم بوجود آمد.
ساخت مركز بهداشتي درماني شور آباد با كمك اهالي و خيرين و كمك دولتي در زمان ايشان بوده است. دكتر هويدا يكي از ويژگي هاي خوب خود را ارتباط خيلي قوي با شوراهاي اسلامي ده و روستا و ارتباط خوب با مردم مي داند و اظهار مي كند كه به مردم عشق مي ورزد.
دكتر هويدا در ادامه گفتگوي خود با اعضاي كميته هفتاد و پنجمين سالگرد تاسيس دانشگاه افزود:  آزمايشگاه مركز بدر در آن زمان مجهز و بعنوان آزمايشگاه مرجع منطقه مطرح شد.
احياء آموزشگاههاي بهورزي شهرري، فعال كردن مركز مبارزه با جذام با كمك اساتيد بخش پوست دانشگاه علوم پزشكي تهران در منطقه با نام مركز آزادگان در زمان ايشان اتفاق افتاده است.


از وي خواستيم يادداشتي براي آيندگان بنويسد. متن اين يادداشت  به اين شرح است :

 

بسمه تعالي 

يكي از بهترين خاطرات دوران 34 ساله خدمتم مربوط به زماني است كه به دليل نياز منطقه جنوب تهران، شهرري و اسلامشهر ابلاغ خدمتگزاري به مردم مهربان و باوفاي  مناطق مذكور را دريافت تا با لطف الهي و همكاري كاركنان، كارشناسان و پزشكان دلسوز و صميمي منطقه بتوانيم تحول عظيمي را در بعد بهداشت و درمان منطقه  ايجاد كنيم.

دكتر حسن هويدا 
دوم اسفند
1388

تعداد بازدید: 3296
تگ ها : حسن هویدا      
نظر شما
CAPTCHA

تبلیغات