سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
آیا مچ دست شما آسیب دیده است؟
دلایل آسیب در ناحیه مچ دست

آرتروز مچ دست نادر است و فقط در افرادی رخ می‌دهد که در گذشته در ناحیه مچ دست دچار آسیب شده‌اند.

  به گزارش دکتر آنلاین، مچ دست شما مفصلی پیچیده‌ از هشت استخوان کوچک است، که در دو ردیف بین استخوان‌های ساعد و دستتان قرار گرفته‌اند. باندهای محکم رباط‌ها، استخوان‌های مچ دست شما را به یکدیگر و به استخوان‌های ساعد و دست متصل می‌کنند. تاندون ها عضلات را به استخوان متصل می کنند. آسیب به هر یک از بخش های مچ دست، خود می تواند باعث درد شود و بر توانایی شما برای استفاده از مچ دست و دست اثر بگذارد. 
 


صدمات و آسیب‌های ناگهانی

اغلب آسیب‌های مچ زمانی رخ می‌دهد که شما بر روی دست کشیده به سمت جلو می‌افتید، این اتفاق می‌تواند باعث کشیدگی، در رفتگی و حتی شکستگی شود. شکستگی استخوان زورقی، یک استخوان روی انگشت شست مچ دست است. این نوع از شکستگی ممکن است بلافاصله پس از آسیب، بر روی اشعه X نشان داده نشود. 


فشار مداوم

 هر گونه فعالیت که شامل حرکات تکراری مچ دست باشد، مثلا ضربه زدن به توپ تنیس یا خم کردن مچ به هنگام رانندگی، می تواند باعث التهاب بافت‌های اطراف مفاصل و یا شکستگی‌های عمیق شود. مخصوصا هنگامی که شما حرکتی را برای ساعت ها تا پایان بدون وقفه انجام می‌دهید. بیماری (De Quervain) یک آسیب در اثر فشار مکرر است، که باعث درد در ناحیه انگشت شست می‌شود. 

آرتروز

این نوع از ورم مفاصل هنگامی رخ می دهد که غضروف سر استخوان ها، به مرور زمان از بین برود. آرتروز مچ دست نادر است و معمولا فقط در افرادی که مچ دستشان در گذشته مجروح شده است، رخ می دهد. 


آرتریت روماتوئید

اختلال در سیستم ایمنی بدن که بافت های خود را مورد حمله قرار می‌دهد، آرتریت روماتوئید معمولا مچ دست را شامل می شود. اگر یکی از مچ های دست به این بیماری مبتلا شود، معمولا مچ دست دیگر نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. 

 

تاریخ درج: 15 / 8 / 1393
تعداد بازدید: 2282
تگ ها : دست    مچ دست    آرتروز    آرتروز مچ دست    آرتریت روماتوئید      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/featured/id,72/featured.html
تبلیغات