سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
پیشگیری بهتر از درمان است
چه غذاهایی به تسکین میگرن و سردرد کمک می‌کند؟

برای مبارزه با سردرد و میگرن، خوردن غذاهایی مانند اسفناج، هندوانه و بادام مؤثرتر از مراجعه به پزشک است.

به گزارش دکتر آنلاین،  بر اساس مؤسسه ملی سر درد، حدود 37 میلیون آمریکایی از میگرن رنج می‌برند، حدود یک پنجم آنها اختلالات بینایی مانند، چشمک زدن در نور، مشاهده نقاط سیاه یا خطوط زیگزاگ مانندی در مقابل چشم دارند. چهل و هفت درصد از بزرگسالان سالانه سردرد دارند. همچنین علاوه بر آزاردهنده بودن سردرد و میگرن، ممکن است نشانه‌ای از زمینه مشکلات سلامتی ناشی از مسائل مختلف مانند، کمبود خواب و استرس به هیپوگلیسمی (کم شدن قند خون)، تومورها و لوپوس باشد.

 این شرایط بهداشتی تا حدی جدی است که ژوئن به ماه آگاهی از سردرد و میگرن اختصاص یافته است. بسیاری از سازمان‌ها اصرار دارند مردم با پوشیدن لباس بنفش و کسب اطلاعات بیشتر به منظور ایجاد جامعه آگاه حمایت خود را نشان دهند.
 خوانندگان نشنال نیوز مطلع هستند که پیشگیری بهتر از درمان است، یا حتی بالعکس، درمان‌ها سر درد را تشدید می‌کنند. واضح است، صحبت کردن با یک پزشک متخصص مفید است، اما اختلال داروها هماهنگی طبیعی بدن را بهم می‌زنند و همچنین هزینه‌های ویزیت پزشک بسیار بالاست.

خوردن 3 غذای عالی برای دفع سردرد

غذاهای سالم و تازه فراوانی وجود دارند که به دفع میگرن و سردرد کمک می‌کنند.
1) اسفناج: سرشار از ریبوفلاوین و ویتامین B است، اسفناج برای پیشگیری از میگرن است و بنابراین یک غذای ایده‌آل برای ترکیب در وعده‌های غذایی به شمار می‌رود. می‌توانغذاهای سالم و تازه فراوانی وجود دارند که به دفع میگرن و سردرد کمک می‌کنند. آن را به صورت خام در سالاد، مخلوط با دیگر سبزیجات و یا بخارپز به عنوان یک سبزی در کنار دیگر غذاهای سالم سرو کرد.

2) هندوانه: بیشتر سردردها به دلیل از دست دادن آب بدن است، بنابراین حفظ سطح مناسب مایع در بدن مهم است. کم شدن آب بدن شامل بسیاری از عوامل، از جمله تعریق، ادرار و از دست دادن وزن بدن (از دست دادن حداقل 1 تا 2 درصد از وزن بدن می‌تواند ناشی از کم آبی بدن باشد)، دیابت درمان نشده، بیماری کلیوی و اعتیاد به الکل می‌تواند مشکلات مرتبط با کم آبی باشد. به این ترتیب، مواد غذایی با محتوای آب بالا می‌تواند بدن را هیدراته نگه دارد و سردرد را دور کند. علاوه بر داشتن مقدار زیاد آب، هندوانه کم آبی بدن را با مواد معدنی مهم از جمله منیزیم و پتاسیم اشباع می‌کند.

3) بادام: به گفته موسسه لینوس پائولینگ، 1 اونس بادام دارای 78 میلی‌گرم منیزیم است، و از آنجایی که افراد مبتلا به میگرن سطح منیزیم آنها کمتر از نرمال است، خوردن غذاهای غنی از مواد معدنی  به عنوان راهی برای کمک به افراد مبتلا به میگرن پیشنهاد شده است.

خوردن غذاهای سالم از جمله میوه‌ها، سبزیجات و آجیل علاوه بر سلامت کلی بدن، به دفع  میگرن و سردرد کمک می‌کند.

تاریخ درج: 10 / 8 / 1393
تعداد بازدید: 3434
تگ ها : سردرد    میگرن    اسفناج    هندوانه    بادام    میوه ها    سبزیجات    آجیل    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/featured/id,71/featured.html
تبلیغات