سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
تحقیقات نشان داد:
خبرهای ناخوشایند در مورد مصرف آبمیوه در صبح

مصرف زیاد آبمیوه باعث افزایش فشارخون و کالری می شود. بنابراین بهتر است به جای آن خود میوه را مصرف کنید.

به گزارش خبرنگار دکتر آنلاین، اگر شما فکر می کنید یک لیوان آب پرتقال در صبح، ویتامین طبیعی را برای شما فراهم می کند، به این مطلب توجه کنید: خبر تازه منتشر شده در مجله اپتیت در ارتباط با مصرف مکرر آبمیوه است که  فشارخون را بالاتر برده و خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. بر اساس مطالعات انجام شده، فردی که  آب میوه بیشتری مصرف کرده، فشارخون بالاتری داشته است.
تحقیقات جدید این روزها نشان می دهد که سودای شیرین و نوشیدنیهایی که شکر به آن اضافه شده است، فشارخون را بالا می‌برد و باعث بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی و دیابت می‌شود. یک تیم تحقیقاتی در استرالیا می‌خواستند بدانند که آیا آب میوه نیز ممکن است این تاثیرات منفی را داشته باشد. اگر چه آب میوه برای سلامتی مفید است، در واقع ممکن است برای ما خوب نباشد. درست است که قند میوه طبیعی است، اما بر خلاف میوه، آبمیوه فاقد فیبر است. بنابراین، به گفته محققان بدون احساس سیری به راحتی خورده می‌شود.
محققان روی 160 فرد سالم در مورد عادات غذایی خود در سال گذشته تحقیق کرده‌اند، که چگونه اغلب آنها آبمیوه مصرف می‌کنند. سپس محققان، فشارخون را از راه‌های مختلف روی شرکت‌کنندگان مورد آزمایش قرار دادند. آنها دریافتند که افراد مورد مطالعه که روزانه آبمیوه مصرف می‌کردند، به طور قابل توجهی، بیشتر از کسانی که گاهی اوقات یا به ندرت نوشیده بودند احتمال ابتلا به فشارخون داشتند.
محققان حدس می‌زنند، مصرف آب میوه روزانه ممکن است دلیل فشارخون بالاتر باشد. اما این مطالعه محدودیت‌هایی داشته است: اولا نمونه، بسیار کوچک بود. دوما، این مطالعه تنها برای تعیین همبستگی طراحی شده بود. بنابراین این راه خیلی سریعی برای گفتن این بود که آبمیوه باعث فشارخون می‌شود. با این حال، اگر شما آبمیوه زیاد می‌نوشید، بهتر است مصرف آن را کاهش دهید.
آبمیوه، علاوه بر افزایش فشارخون کالری را هم بالا می‌برد (یک لیوان کوچک هشت اونسی آب پرتقال 80 کالری دارد) و بدون احساس سیری مقدار زیادی کالری به بدن می‌رساند. به جای خوردن آب میوه بهتر است خود میوه را مصرف کنید.

تاریخ درج: 3 / 8 / 1393
تعداد بازدید: 2164
تگ ها : آب پرتغال    آبمیوه    نوشیدنی    فشار خون    کالری    فیبر    سلامتی    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/featured/id,69/featured.html
تبلیغات