سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
از کرم‌ها و ضد‌آفتاب‌های گیاهی بهره ببرید
پوست را در برابر باد پاییزی محافظت کنید

در این فصل با توجه به احتمال وزش باد پاییزی و حتی در برابر تابش نور خورشید، در زمان بیرون آمدن از خانه از کرم‌های محافظت‌کننده پوست استفاده کنید تا آسیب کمتری ببینید و چه بهتر که این محافظت‌کننده‌های پوستی از نوع گیاهی و طبیعی باشد.

به گزارش دکترآنلاین، مهندس سمیه زارعی کارشناس و محقق گیاهان دارویی با اشاره به اینکه نور مستقیم آفتاب می‌تواند عوارض جانبی مثل آفتاب‌ سوختگی، پیری زودرس پوست و لک‌های پوستی برای افراد ایجاد کند، تاکید کرد: از قرار گرفتن طولانی مدت در نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
وی بر خلاف تصور برخی که فکر می‌کنند، آفتاب پاییزی و فصل سرد ضرری به پوست بدن نمی‌رساند، اذعان داشت: درست است که در فصل سرما نورآفتاب به شدت فصل تابستان نیست اما به هر حال همین تابش کمتر خورشید نیز می‌تواند به پوست صدمه بزند.
به گفته این محقق حتی در زمانی که هوا ابری و یا برفی است، نمی‌توان از انعکاس نور خورشید در امان ماند.

پوست را در برابر باد پاییزی محافظت کنید
 وی با توجه به فصلی که در آن قرار داریم و معمولا با باد همراه است، گفت: باید پوست را از باد پاییزی محافظت کرد. چراکه باد این فصل می‌تواند باعث آسیب به پوست از جمله خشک شدن آن شود. به خصوص اگر همرا با گرد و غبار و یا ویروس باشد، احتمال عوارض بیشتری به دنبال خواهد داشت.
زارعی برای حفاظت پوست از نور آفتاب و باد پاییزی استفاده از کرم‌های محافظت‌کننده را لازم دانست و تاکید کرد: حتما در زمان بیرون آمدن از خانه از کرم‌های محافظت‌کننده پوست استفاده کنید.

از کرم‌ها و ضد‌آفتاب‌های گیاهی بهره ببریدکرم ضد آفتاب
این کارشناس گیاهان دارویی با اشاره به اینکه اغلب از کرم‌ها و ضدآفتاب‌های شیمیایی به عنوان کرم محافظ پوست استفاده می‌کنند، عنوان کرد: بد نیست به جای کرم‌ها و ضدآفتاب‌های شیمیایی از کرم‌ها و ضد‌آفتاب‌های گیاهی و طبیعی موجود در بازار بهره ببرید.
 وی افزود: ضمنا برای رفع آفتاب‌سوختگی می‌توان از گیاهان استفاده کرد.

گل همیشه‌ بهار پوست را شفاف و تقویت می‌کند
زارعی دم‌کرده گل همیشه‌ بهار را برای پوست صورت مناسب دانست و خاطرنشان کرد: گل همیشه بهار ضمن اینکه به مرور آفتاب سوختگی را برطرف می‌کند، در شفافیت و تقویت پوست صورت بسیار موثر است.

آب خیار چین و چروک پوست را بر طرف می‌کند
وی بیان داشت: یکی دیگر از گیاهان موثر خیار است که استفاده از آب خیار بر روی پوست صورت علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی و رفع جوش و آکنه، آفتاب سوختگی را نیز رفع کرده و چین و چروک پوست را بر طرف می‌کند.

آلوئه‌ورا برای رفع خشکی پوست موثر استگیاهان دارویی مؤثر در نگهداری پوست صورت و بدن
آلوئه‌ورا از دیگر گیاهان مفیدی است که این محقق گیاهان دارویی با ذکر آن، اظهار کرد: گیاه آلوئه‌ورا امروزه در تهیه لوسیون‌ها و لوازم آرایشی کاربرد فراوان دارد و ژل این گیاه علاوه بر رفع خشکی پوست، در رفع سوختگی ناشی از آتش و آفتاب نیز موثر است.

ماسک صورت را به مدت 15 الی 20 دقیقه بگذارید
وی در توضیح استفاد ه از این گیاهان گفت: آنها را باید به صورت ماسک بر روی صورت هر بار به مدت 15 الی 20 دقیقه نگه داشت و سپس صورت را شستشو کرد.

تاریخ درج: 12 / 7 / 1393
تعداد بازدید: 3939
تگ ها : پوست    آفتاب سوختگی    نور خورشید    ضد آفتاب    گیاهان    همیشه بهار    خیار    آلوئه ورا    دکترآنلاین      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/featured/id,58/featured.html
تبلیغات