سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
آلودگی هوا از عوامل ایجاد کننده “سینوزیت” است

ابتلا به سینوزیت در افرادی که در محیط های آلوده هستند و یا در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند، بیشتر است.

هر بار فرد (کودک و یا بزرگسال) مبتلا به عفونت دستگاه تنفسی می شود احتمال سینوزیت نیز وجود دارد

افراد سیگاری و یا کسانی که در مجاورت با دود سیگار هستند نیز مستعد ابتلا به سینوزیت می شوند.

 

ابتلا به سینوزیت در افرادی که در محیط های آلوده هستند و یا در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند، بیشتر است.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و متخصص گوش و حلق و بینی گفت: افراد سیگاری و یا کسانی که در مجاورت با دود سیگار هستند نیز مستعد ابتلا به سینوزیت می شوند.

دکتر مریم عامی زاده ادامه داد: هر بار فرد (کودک و یا بزرگسال) مبتلا به عفونت دستگاه تنفسی می شود احتمال سینوزیت نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: کودکانی که در طول یکسال شش تا هشت بار  به سرماخوردگی مبتلا می شوند، احتمال بروز سینوزیت نیز در آنها وجود دارد.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: عوامل باکتریایی نیز در بروز سینوزیت در فرد موثر است.

وی اضافه کرد: پنج تا ۱۰ درصد علت سینوزیت ها در افراد علت باکتریال دارد که بدنبال اغلب عفونت های سیستم تنفسی ایجاد می شود.

دکتر عامی زاده، گفت:  خط اول درمان سینوزیت فقط  تجویز آنتی بیوتیک نیست بلکه درمان های کمکی نیز علاوه بر آنتی بیوتیک همانند شست و شوی بینی توصیه می شود.

این فلوشیپ اتولوژی و نورو اتولوژی خاطرنشان کرد: عارضه های سینوزیت ممکن است خطرناک باشند اگر سینوزیت حاد را درمان نکنیم می تواند آبسه های چشمی و مغز را در فرد ایجاد کند.

وی در مورد انجام جراحی برای درمان سینوزیت گفت: جراحی هایی که امروز به شکل نوین انجام می شود در درمان این بیماری کمک کننده است.

وی خاطر نشان کرد: تصور بیماران این است زمانی که آندوسکوپی سینوزیت می شوند دیگر مبتلا به این بیماری نمی شوند در صورتی که این فرد زمانیکه  جراحی می کند  همانند یک فرد عادی می شود و ممکن است در آینده مبتلابه سینوزیت شود.

وی در پاسخ به این سئوال که  جراحی های  زیبایی  بینی  آیا ممکن است فرد را مستعد ابتلا به سینوزت کند، گفت: اگر زیبایی بینی بر طبق اصول انجام شود، نقشی در ایجاد سینوزیت ندارد.

 

تاریخ درج: 5 / 7 / 1392
تعداد بازدید: 2764
تگ ها : سینوزیت    آلودگی هوا   
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/featured/id,5/featured.html
تبلیغات