سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
یک متخصص تغذیه:
چند توصیه برای سفارش غذاهای سالم در رستوران/چه غذاهایی سفارش دهیم؟

یک متخصص تغذیه گفت: برای پیشگیری از پرخوری و افزایش وزن و چربی خون باید مراقب بود تا در رستوران غذاهای پرچرب سفارش نداد که غذاهای کبابی و سوپ و سالاد می‌تواند بهترین سفارش باشد.

شیوا فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه برای پیشگیری از چاقی و چربی خون در رستوران چه غذاهایی را باید سفارش داد گفت: وقتی بیرون از خانه غذا می‌خوریم نمی‌توانیم میزان کالری آن را به طور دقیق حساب کنیم چرا که از کیفیت پخت آن مطمئن نیستیم ولی توصیه می‌شود افراد به رستوران‌هایی مراجعه کنند که فهرست غذایی متنوع داشته و غذاهای کم‌چرب را بیشتر ترجیح دهند.

 

وی ادامه داد: جوجه‌کباب، ماهی کباب شده، سبزی‌های پخته، سالاد و سوپ جزو غذاهای کم‌کالری محسوب می‌شوند که چربی چندانی هم ندارند.

وی توصیه کرد تا برای پیشگیری از پرخوری در رستوران از زمان سفارش دادن غذا یک لیوان آب نوشیده شود تا هم به هضم غذا کمک کند و هم اینکه فرد زودتر احساس سیری کند.

فرجی بر این نکته تاکید کرد که باید در رستوران از خوردن غذاهای مخلوط مانند بشقاب‌های مملو از گوشت‌های ماهی و مرغ سرخ شده با نام‌های عجیب و غریب خودداری کرده چرا که اینگونه غذاها کالری زیادی دارند.

به گفته این متخصص تغذیه اگر به هر دلیلی غذای سرخ شده در رستوران سفارش می‌دهید باید حتما لایه روی آن را جدا کرده چراکه این قسمت روغن زیادی را به خود جذب می‌کند.

فرجی گفت: حتی اگر به هر دلیلی تمایل به سفارش پیتزا دارید ترجیحا از پیتزاهای حاوی سبزیجات استفاده کنید و در مصرف سیب‌زمینی سرخ‌کرده به دلیل چربی زیاد که هم خطر افزایش وزن و هم افزایش چربی خون را به دنبال دارد باید پرهیز کرد.

وی در پاسخ به اینکه اغلب افراد در رستوران نوشابه را در کنار غذا سفارش می‌دهند و چه راهکاری برای آن توصیه می‌شود گفت: نخستین توصیه ما استفاده از آب یا دوغ بدون گاز است اما اگر به هر دلیلی افراد تمایل به مصرف نوشابه دارند آن را با مقداری آب و یخ رقیق کنند تا حداقل مقدار کمتری نوشابه مصرف کرده و کالری کمتری دریافت کنند.

تاریخ درج: 27 / 10 / 1392
تعداد بازدید: 1835
تگ ها : تغذیه    غذای سالم    افزایش وزن      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/featured/id,13/featured.html
تبلیغات