سامانه پیامک ما : 3000186556
عضویت / ورود اعضاء
ویتامین C ویتامین سلامتی

افرادی که به‌ طور منظم، مکمل‌ها یا خوراکی‌های حاوی ویتامین C را در برنامه غذایی روزانه‌شان دارند پوستی شاداب‌تر داشته و با توجه به اینکه ویتامین C در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی هم تاثیر بسیار مثبتی دارد احتمال ابتلا به سرماخوردگی در این افراد به حداقل می رسد.

یکی از ضروری ترین ویتامین هایی که بدن به آن نیاز دارد و از قوی‌ترین انواع آنتی‌اکسیدان‌ها و مهم‌ترین عامل مبارزه با رادیکال‌های آزاد و مضر در بدن ویتامین C می باشد . ویتامین C در بدن نقش مهمی بر عهده دارد و بهبود و درمان زخم‌ها، ترمیم غضروف‌ها و حفظ سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها از جمله نقش های حضور این ویتامین ارزشمند در بدن است .

ویتامین سی C ضروری ترین ویتامین هایی که بدن به ان نیاز دارد و از قوی‌ترین انواع آنتی‌اکسیدان‌ها

جالب است بدانید که با بررسی های انجام شده مشخص شد که افرادی که به‌ طور منظم، مکمل‌ها یا خوراکی‌های حاوی ویتامین C را در برنامه غذایی روزانه‌شان دارند پوستی شاداب‌تر داشته و با توجه به اینکه ویتامین C در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی هم تاثیر بسیار مثبتی دارد احتمال ابتلا به سرماخوردگی در این افراد به حداقل می رسد.

مکمل‌ ها یا خوراکی‌ های حاوی ویتامین C را در برنامه غذایی روزانه‌ باعث پوستی شاداب‌تر می شود و با توجه به اینکه ویتامین C در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی هم تاثیر بسیار مثبتی دارد احتمال ابتلا به سرماخوردگی در این افراد به حداقل می رسد

اگر به اندازه کافی ویتامین C مصرف نکنید بدن با علائمی، کمبود آن را هشدار می دهد. از مهم‌ترین علایم کمبود ویتامین C در بدن، می‌توان به احساس خستگی، درد عضلات و مفاصل، خشکی پوست، دیر خوب شدن زخم‌ها، کبود شدن مداوم بدن، تورم و تغییر رنگ لثه‌ها اشاره کرد. میزان معمول نیاز بدن به ویتامین C در خانم‌ها روزانه ۷۵ و آقایان روزانه ۹۰ میلی‌گرم می باشد که می توانید با مصرف مواد غذایی دارای ویتامین C مانند مرکبات: طالبی، کیوی، انبه، آناناس، توت‌ها، بروکلی، اسفناج، سبزی‌های برگ سبز تیره و سیب‌زمینی شیرین آن را تامین کنید .

تاریخ درج: 2 / 8 / 1394
تعداد بازدید: 2652
تگ ها : ویتامین C    خستگی    درد عضلات    درد مفاصل    طالبی    کیوی    انبه    آناناس    توت    کلم بروکلی    اسفناج    سیب زمینی    سبزیجات      
لینک مستقیم: http://www.doctor-online.ir/featured/id,100/featured.html
تبلیغات